Motoryzacja » Transport

Scania najlepsza w testach

Scania najlepsza w testach
Zobacz więcej zdjęć »
Scania S500 nowej generacji zwyciężyła w „Teście 1000 punktów”, zdobywając 943 punkty. To jeden z największych, a zdaniem wielu ekspertów branżowych, również najtrudniejszych testów pojazdów ciężarowych w Europie.

„Test 1000 punktów" jest przeprowadzany przez międzynarodową grupę dziennikarzy, którzy oceniają pojazdy ciężarowe na podstawie drobiazgowych pomiarów oraz subiektywnej opinii. Ocenie poddane zostały pojazdy z największymi kabinami i silnikami klasy 500 KM. Scania S500 wystąpiła przeciw DAF-owi XF510, Mercedesowi Actros 1848 oraz Volvo FH500. Po wnikliwej ocenie wszystkich elementów pojazdu, jego wyposażenia oraz zachowania na drodze, tytuł zwycięzcy przyznano Scania.

- Wysokie osiągi i niskie zużycie paliwa, najlepsze własności jezdne, wysoki poziom komfortu i lepsze warunki pracy niezachwianie torują drogę nowej klasie S - stwierdzili przedstawiciele „Lastauto Omnibus" niemieckiego magazynu branżowego.

O testach

Próby odbywały się na 180-kilometrowej trasie, biegnącej malowniczą, doliną Mozeli z licznymi wzniesieniami. Testy zostały zorganizowane przez niemieckie wydawnictwo ETM Verlag, które wydaje m.in. takie magazyny, jak: „Lastauto Omnibus" i „Fernfahrer". „Test 1000 punktów" jest przeprowadzany we współpracy z innymi, czołowymi tytułami branżowymi z całej Europy. Jego wyniki publikowane są na łamach czasopism w co najmniej 10 krajach.

Zwycięska Scania

Redakcja „Lastauto Omnibus" przyznaje, że nowa seria S prezentuje szereg udoskonaleń w porównaniu z obecną serią R. Wśród nich znajdują się „znacznie wygodniejsza i większa leżanka" oraz płaska podłoga. Ponadto dzięki nieco wyższemu momentowi obrotowemu, Scania wykazuje znakomite własności w terenie z pagórkami i jako pierwsza osiąga szczyty wzniesień.

To nie wszystko, Scania S500 wyszła na prowadzenie również w takich aspektach, jak: charakterystyka prowadzenia, komfort w kabinie, skuteczność hamowania oraz widoczność. Pojazd nowej generacji znalazł się na prowadzeniu również pod względem właściwości układu napędowego i wysokich osiągów.

- Scania wyróżnia się precyzyjnym układem kierowniczym, stabilnością boczną oraz oferuje poczucie pełnej kontroli nad pojazdem - możemy przeczytać w magazynie.

Po zsumowaniu wszystkich wyników, Scania zdobyła 943 punkty, wyprzedzając ośmioma punktami Volvo, które zajęło drugą pozycję. Następne w kolejności były Mercedes i DAF.

SCANIA W POLSCE

Scania Polska S.A. jest generalnym dystrybutorem i przedstawicielem Scania CV AB, światowego lidera w produkcji pojazdów ciężarowych przeznaczonych dla ciężkiego transportu, autobusów miejskich (również napędzanych etanolem) i turystycznych oraz silników przemysłowych i morskich. W Polsce sieć Scania tworzą: 11 dilerów i 38 autoryzowanych serwisów oraz własne centrum szkoleniowe. Scania Polska S.A oferuje szeroki wachlarz usług dodatkowych, m.in. umowy obsługowo-naprawcze, szkolenia kierowców w Szkole Jazdy Scania, 24h serwis drogowy Scania Assistance, wynajem krótkoterminowy i długoterminowy oraz usługi leasingowe Scania Finance Polska. Pozycja Scania na polskim rynku i rozwinięta sieć serwisów dają użytkownikom pojazdów Scania w Polsce gwarancję usług na najwyższym poziomie.

SCANIA NA ŚWIECIE

Scania jest częścią koncernu Volkswagen Truck & Bus GmbH i jednym z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów oraz silników przemysłowych i morskich. Coraz większy udział w działalności firmy mają produkty i usługi finansowe oraz serwisowe, zapewniające klientom Scania opłacalne rozwiązania transportowe i maksymalną dyspozycyjność. Scania zatrudnia 44 000 pracowników i działa w blisko 100 krajach. Działania badawcze i rozwojowe skoncentrowane są w Szwecji, podczas gdy produkcja obywa się w Europie i Ameryce Południowej, w ramach strategii globalnej wymienności zarówno podzespołów, jak i kompletnych pojazdów. W 2015  roku wartość sprzedaży wyniosła 95 mld koron szwedzkich, przy zrealizowanym zysku netto na poziomie 6,8 mld koron.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Scania Polska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »