Gospodarka » Przemysł

Schneider Electric wyróżniony w rankingu „Liderzy Różnorodności 2020” Financial Times

Schneider Electric wyróżniony w  rankingu „Liderzy Różnorodności 2020” Financial Times
Zobacz więcej zdjęć »
Schneider Electric został wyróżniony przez Financial Times w pierwszej edycji prestiżowego rankingu przedsiębiorstw wspierających różnorodność. Firma została sklasyfikowana na 4. pozycji w branży przemysłowo-energetycznej i 41. miejscu globalnie. Na liście uwzględniono 700 firm z całego świata.

Promowanie różnorodności w miejscu pracy

Ranking Financial Times „Liderzy Różnorodności 2020” ocenia skuteczność firm
w promowaniu i wspieraniu takich wartości, jak równość płci, otwartość na wszystkie orientacje seksualne czy pochodzenie etniczne. Wyniki zostały opracowane na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród ponad 80.000 pracowników dużych firm (zatrudniających powyżej 250 osób) z dziesięciu europejskich krajów: Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Luksemburga, Holandii, Szwecji, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Badanie zostało przygotowane we współpracy z ekspertami w zakresie rekrutacji i zarządzania zasobami ludzkimi.

Ankietowani mogli wyrazić swoją opinię na temat promowania różnorodności zarówno przez swoich pracodawców, jak i inne firmy z danej branży. W badaniu sprawdzano politykę i realne działania w zakresie równouprawnienia niezależnie od wieku, płci, pochodzenia etnicznego, orientacji seksualnej (LGBT+) czy wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

Znalezienie się na tak wysokim miejscu w pierwszej, historycznej edycji rankingu „Liderów Różnorodności” Financial Times to dla nas dowód, że idziemy dobrą drogą. W Schneider Electric stale pracujemy nad tym, aby wyeliminować jakiekolwiek wykluczenia to wspaniałe widzieć, że nie jesteśmy w tym sami. Wierzymy, że wspólnie z innymi wyróżnionymi firmami jesteśmy w stanie jeszcze lepiej walczyć z przejawami dyskryminacji – tak w miejscu pracy, jak i na co dzień – mówi Olivier Blum, Global Chief Human Resources Officer w Schneider Electric.

Wysoka pozycja w rankingu Financial Times to kolejne wyróżnienie dla Schneider Electric
w ostatnim czasie. Firma zajęła pierwsze miejsce w Raporcie Równości Płci Equileap’a 2019[1] za aktywne działania na rzecz równości płci w miejscu pracy (w sektorze przemysłowym). W tym roku już po raz drugi z rzędu Schneider Electric został uwzględniony w Rankingu Równości Płci Bloomberga, a także otrzymał nagrodę 2019 Catalyst Award[2] za promowanie odważnych i wychodzących w przyszłość inicjatyw wspierających kobiety w rozwoju kariery.

 

 

O Schneider Electric

W Schneider Electric wierzymy, że dostęp do energii i zasobów cyfrowych to podstawowe prawo każdego człowieka. Stwarzamy warunki do poprawy efektywności energetycznej dla każdego, w każdym miejscu i w każdej chwili. Nazywamy to Life Is On.

 

Oferujemy cyfrowe rozwiązania z zakresu zarządzania energią i automatyki, zapewniające wydajność i zrównoważony rozwój. Łączymy najlepsze na świecie technologie energetyczne, automatykę w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi w ramach zintegrowanych rozwiązań dla domów, budynków, centrów danych, infrastruktury i przemysłu.

 

Wykorzystujemy nieskończone możliwości, jakie zapewnia otwarta, globalna, innowacyjna społeczność z pasją podzielająca nasze wartości, takie jak Szczytny Cel, Otwartość i Zaangażowanie.

 

www.se.com/pl[1] Equileap, 2019 Gender Equality Global Report&Ranking, https://equileap.org/2019-global-report/

[2] Catalyst, 2019 Catalyst Award, https://www.catalyst.org/media-release/catalyst-announces-2019-award-winners-bank-of-america-deutsche-post-dhl-group-eli-lilly-and-company-and-schneider-electric-honored-for-accelerating-progress-for-women-in-the-workplace/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AZ_2018

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »