Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

ŚCIERALNOŚĆ PAST WYBIELAJĄCYCH: jak niski poziom mogą osiągnąć by nadal działać?

ŚCIERALNOŚĆ PAST WYBIELAJĄCYCH: jak niski poziom mogą osiągnąć by nadal działać?
Zobacz więcej zdjęć »
Ścieralność pasty (RDA) zapewnić ma eliminację kłopotliwych nalotów powstających na powierzchni zębów po spożyciu herbaty, kawy, papierosów, i preparaty te często tak właśnie są reklamowane.

W większości przypadków pasty promowane jako wybielające jedynie ścierają szkliwo, nie rozpoczynając przy tym innych reakcji chemicznych, a takie działanie może być przyczyną poważnych problemów z zębami. Od niedawna na rynku dostępna jest wybielająca pasta Beverly Hills Formula Natural Black, o niskim poziomie RDA, lecz wysokiej skuteczności wybielania.

Szeroka oferta różnych past do zębów oznacza, że przy ich wyborze kierujemy się głównie informacją na temat skuteczności w zwalczaniu niektórych z najbardziej powszechnych problemów związanych z higieną jamy ustnej, takich jak przebarwienia, nieprzyjemny zapach z ust, nadwrażliwość czy choroby dziąseł. Nie zastanawiamy się nawet nad ich składem i efektem ich stosowania dla naszych zębów i zdrowia jamy ustnej.

Jednak powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na składniki zawarte   w paście do zębów i jej poziom ścieralności, ponieważ używając past o niższej ścieralności można uniknąć wielu poważnych problemów związanych ze zdrowiem jamy ustnej.

Ścieralność, czyli RDA

Wszystkie pasty do zębów zawierają środki ścierne, które zapewniają siłę czyszczenia potrzebną do utrzymania czystych zębów, a także pomagają zapobiegać chorobom dziąseł poprzez usunięcie płytki nazębnej, przebarwień i zanieczyszczeń. Niemniej jednak, w poszukiwaniu właściwej pasty do zębów, ważne jest, aby znaleźć taką, która nie tylko zagwarantuje powyższe cechy, ale też zawarte w niej środki ścierne nie uszkodzą szkliwa.

Powinniśmy unikać past bardzo silnie ścierających, ponieważ mogą one uszkodzić zęby i dziąsła. Jeśli szkliwo zębów jest zniszczone, zębina jest bardziej widoczna i zęby mają bardziej żółtawy odcień. Pastą silnie ścierającą można również usunąć blask i połysk z licówki porcelanowej i korony. Pasty tego typu mogą również powodować, że zęby stają się wrażliwe, a w najpoważniejszym przypadku może prowadzić do infekcji, a nawet utraty zębów.

Ścieralność pasty do zębów mierzy się zgodnie z wartością RDA (ścieralność względem zębiny), a każda wartość powyżej 100 jest uważana za „wysokościerną”. Niestety, często wartość RDA nie jest podana na opakowaniu, ani też w materiałach promocyjnych, co jest poważnym problemem.

Beverly Hills Formula Natural Black – czarna pasta, która wybiela, ale nie ściera

Wybór skutecznej, wybielającej pasty do zębów o niższej ścieralności jest istotny w walce o zapewnienie zdrowia jamy ustnej, ponieważ stosowanie pasty niewłaściwego typu może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Beverly Hills Formula Natural White Black to innowacyjna, wybielająca czarna pasta do zębów z węglem aktywnym, którego działanie zostało potwierdzone badaniami naukowymi. Węgiel aktywny nie tylko skutecznie i bezpiecznie wybiela zęby, ale również eliminuje bakterie powodujące nieświeży oddech i neutralizuje pozostałe zapachy, dzięki czemu pozostawia uczucie świeżości przez cały dzień. Dzięki niskiej, jak na pasty wybielające,  ścieralności na poziomie 90 RDA pasta jest łagodna dla szkliwa, a jednocześnie bardzo skuteczna w usuwaniu przebarwień. Zapobiega także osadzaniu się kamienia nazębnego. Dla lepszego usuwania przebarwień warto jest pozostawić pastę na zębach przez 1 minutę przed szczotkowaniem.

Zawartość fluoru zapewnia szybką i długotrwałą ochronę przed atakiem kwasów oraz przyczynia się do wzmocnienia, remineralizacji i utwardzenia zębów dla pełnej ochrony szkliwa.

Wybielająca pasta do zębów Beverly Hills Formula Natural White Black jest dostępna w dobrych drogeriach, aptekach i sieci Piotr i Paweł oraz sklepach internetowych, obecnie w opakowaniach promocyjnych o pojemności 75 ml + 25 ml gratis w cenie około  15 złotych. www.beverlyhillsformula.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »