Technologie » Internet

Screening programmatic w Adexon

Screening programmatic w Adexon
Zobacz więcej zdjęć »
Od początku sierpnia 2015 Adexon umożliwi Reklamodawcom zakup formatu reklamowego screening (double billboard + wallpaper) poprzez platformę zakupową AdForm w modelu RTB.

Screening to popularna forma reklamy internetowej składająca się z emisji w tym samym czasie formatu double billboard (720x200) i tapety w tle serwisu. W double billboard może być dodatkowo zawarty materiał video. Zarówno double billboard jak i tapeta są klikalne i kierują na zdefiniowaną przez reklamodawcę stronę w sieci.

Do tej pory taka reklama była dostępna jedynie w tradycyjnym modelu sprzedaży i indywidualnie zakładana na wybranej witrynie przez dział techniczny. Format rozliczeń to zwykle reklama na czas (dzień, tydzień) z ustawionym limitem odsłon na jednego użytkownika.

W ofercie Adexon screening można kupić za pomocą platformy zakupowej AdForm, gdzie cenę licytuje się w CPM. Stawki są konkurencyjne, a sam model sprzedaży jest wygodny dla reklamodawców i atrakcyjny dla wydawców.

„Od wielu miesięcy obserwujemy zwiększające się wydatki na reklamę kupowaną w sposób zautomatyzowany. Reklamodawcy jako jedną z głównych zalet wskazują oszczędność czasu i zwiększone możliwości profilowania przekazu. Dokładanie nowych formatów reklamowych jest naturalnym krokiem, który z punktu widzenia reklamodawców zwiększa szybkość i wygodę zamawiania, a dla Wydawców stanowi dodatkowe przychody, które można rozsądnie wycenić w modelu CPM.” - tłumaczy Adam Dyba, CEO Adexon.

„Z poziomu platformy AdForm DSP można szybko i łatwo zaimportować kreację, a następnie kupić jej emisję na jednym z dostępnych pakietów lub nawet na jednej konkretnej witrynie.” – dodaje Bartosz Malinowski, Commercial Director CEE AdForm.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KnowledgeHub

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »