Technologie » Komputery

Securex 2018 – Axis podniósł poprzeczkę?

Internet rzeczy i smart city w praktyce, symulacje i monitoring zagrożeń, inteligentny dozór i alarmowanie – te i wiele innych tematów zajmowało przez 4 dni branżę zabezpieczeń podczas prestiżowych Targów Securex 2018.

Duet Axis i Arpol w futurystycznym entourage’u przedstawił wachlarz swoich ostatnich możliwości,
w szczególności w zakresie: ochrony obwodowej dla infrastruktury krytycznej, bezpieczeństwa transportu, monitoringu miejskiego oraz  sieciowych rozwiązań audio. 

 

Ochrona obwodowa

Rozwiązania na użytek ochrony obwodowej, w szczególności obszarów infrastruktury krytycznej, wymagają przystosowania do pracy w warunkach ograniczonej widoczności, wstrząsów i zmiennej pogody, a także odpowiednich zasobów pamięci. Podczas Targów zaprezentowano w tej kategorii model AXIS Q1942-E, czy AXIS Q8685-LE wraz z komplementarnym, sieciowym radarem AXIS D2050-VE Network Radar Detector (wykorzystującym inteligentny algorytm do wykrywania i automatycznego śledzenia osób), a także kompatybilnym narzędziem do analizy wideo. Aplikacja ta umożliwia szybką i adekwatną odpowiedź na wykryte zdarzenia, w tym automatyczne odrzucenie zdarzeń niestanowiących zagrożenia lub natychmiastowe powiadomienie personelu ochrony o sytuacjach potencjalnie krytycznych.

 

Transport

Jednym z flagowych rozwiązań zaprezentowanych na SECUREX i wyróżniających na tle konkurencji była seria kopułkowych kamer sieciowych AXIS P39. Zawierają one technologie poprawiające jakość obrazu w trudnych warunkach oświetlenia (WDR – Forensic Capture, Lightfinder i Zipstream), rejestrując obraz w sposób szczegółowy, ograniczając jednocześnie zapotrzebowanie na przepustowość i zasoby pamięci masowej.
Uwagę odwiedzających Targi przykuła również kamera sieciowa AXIS Q1659. Zapewnia ona obraz
w ultrawysokiej rozdzielczości 20 MP oraz żywe kolory, wysoki kontrast i dużą szczegółowość właściwe
kamerom DSLR .

 

Monitoring miast

Axis pochwaliło się również nowoczesnym, cyfrowym systemem monitoringu miejskiego, opartym na kamerach AXIS Q6000-E MkII i AXIS Q6155-E. Pierwsza, z dokładnym 360 st. polem widzenia, doskonale sprawdza się w zabezpieczaniu publicznych placów i parków. Druga wykorzystuje zaawansowaną technologię laserową w celu precyzyjnego ustawienia ostrości, nawet w ciemnościach, przydatną zwłaszcza w monitoringu obiektów mobilnych marek.pavlica@axis.com

Irmina Dzyr-Rainka, Senior Account Manager, PRIMUM Public Relations

Telefon:+ 48 22 728 313 510, E-mail: i.dzyr-rainka@primum.pl

 

Informacje o Axis Communications

Axis oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu zabezpieczeń, które umożliwiają kształtowanie inteligentniejszego
i bezpieczniejszego świata. Jako światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, Axis wyznacza kierunki rozwoju branży przez nieustanne wprowadzanie nowatorskich produktów sieciowych opartych na otwartych platformach oraz zapewnia klientom wartościowe rozwiązania za pośrednictwem globalnej sieci partnerów. Axis prowadzi długofalową współpracę z partnerami zapewniając im wiedzę oraz przełomowe produkty sieciowe przeznaczone zarówno na istniejące, jak i nowe rynki.  Axis zatrudnia około 2600 dedykowanych pracowników w ponad 50 krajach świata, wspieranych przez sieć ponad  90 000 partnerów. Firma została założona w 1986 roku i jest notowana na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ pod symbolem AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie internetowej pod adresem
www.axis.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Irena Stankiewicz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »