Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Sen a kondycja skóry zimą

Sen a kondycja skóry zimą
Zobacz więcej zdjęć »
Dobrze przespana noc jest lepsza niż nawet najbardziej luksusowy kosmetyk. Dbając o jakość snu, dbasz o stan swojej cery. Nie wierzysz? Przekonaj się, jak przygotować skórę na wymagającą aurę przy pomocy tego naturalnego lekarstwa.

Blada, pozbawiona witalności i świeżości cera, spędza sen z powiek zimą niejednej kobiecie.  W rzeczywistości powinno być wręcz odwrotnie. Chcesz mieć piękną cerę? Codziennie zaplanuj sobie regularne wizyty w krainie Morfeusza.

Jakość snu dla młodości

Nie od dziś wiemy, że jakość snu stoi na straży naszego dobrego samopoczucia. Do tego należy dodać fakt, że regularny, nieprzerwany sen to naturalny kosmetyk dla naszej cery. Częste przebudzanie się w nocy negatywnie wpływa bowiem na zdolności regeneracyjne kobiecej cery po kontakcie z promieniami UV. Skóra w nieodpowiedni sposób ulega wówczas złuszczeniu, a komórki macierzyste nie odbudowują się w odpowiednim tempie. To powoduje, że na skórze pojawiają się przebarwienia, pod oczami cienie, a na całości cery – zmarszczki. Dodatkowo, długie gorące kąpiele, które jesienią umilają nam wieczory, potęgują uczucie zmęczenia i zniszczenia cery. Kąpiel, która trwa dłużej niż 15 minut, wysusza cerę i narusza naturalną ochronę lipidową. Dlatego tak ważne jest dbanie o jakość snu, w tym jego odpowiednie warunki. W tym wypadku wystarczy zatroszczyć się o dwie kwestie: podłoże snu oraz odpowiednie, codzienne wietrzenie pomieszczenia. O komfort snu idealnie zatroszczy się materac Luna. Rzymska bogini księżyca, dostępna w ofercie Fabryki Materacy Janpol, to produkt który idealnie rozumie kobiece potrzeby. Jak to robi? Wykorzystany w produkcie lateks Ocean Blue, znakomicie reguluje temperaturę ciała, a pianka wysokoelastyczna HR komfortowo podpiera kręgosłup na całej długości. To swoiste dwa w jednym pielęgnacji kobiecej cery.

Ilość snu dla zdrowia skóry

Jak to mówią „starość nie radość”. Kiedy kobiecy wiek przekracza 25 lat, jej organizm potrzebuje regularnych, najlepiej ośmiogodzinnych dawek snu. Ten idealny scenariusz pozwoli na cieszenie się świeżą cerą każdego dnia.  Dawkowanie odpowiedniej ilości snu musi mieć zachowaną ciągłość. Nie ma w tym temacie żadnych zawodowych wymówek. Usprawiedliwianie tygodniowych niedoborów, weekendowym lenistwem, nie jest rozwiązaniem problemu. Optymalne, dobowe zapotrzebowanie na sen dla kobiety zawiera się w przedziale 7-8 godzin. Dobrze wypoczęty organizm, w tym także skóra, lepiej radzi sobie ze stresorami np. stanami zapalnymi organizmu. Dlatego drogie Panie, dbajcie o swój sen każdego dnia, dzięki temu będziecie cieszyć się jasną i zdrową cerą przez każdą zimę. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Red.naczelny

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »