Firma » Praca

Senność w pracy - jak ją zwalczyć

Wczesnym popołudniem, zmęczeni kilkoma już godzinami pracy, często czujemy senność i spadek energii.

Jeśli dodatkowo zjedliśmy obfity lub ciężki lunch, uczucie senności jeszcze bardziej nam dokucza. Jak sobie z nią poradzić?


Krótki spacer

 

Sposobem na pokonanie popołudniowego zmęczenia jest wyjście na spacer, najlepiej wśród zieleni. Nieważne, gdzie znajduje się nasze miejsce pracy - Płock, Nowy Sącz, Kraków - niedaleko zawsze znajdzie się park albo skwer, na którym można odpocząć i naładować akumulatory. Dodatkowo mały spacer wspomaga naszą kreatywność. Kto wie, czy podczas wędrówki zielonymi alejkami nie wpadnie nam do głowy pomysł na ulepszenie działania firmy?

Wizyta na siłowni

 

Jeśli niedaleko naszego miejsca pracy znajduje się klub fitness i siłownia, a my mamy do dyspozycji przerwę obiadową, warto pójść na krótki trening. 15 minut ćwiczeń nie zdąży nas zmęczyć, za to doda energii. Dzięki temu dotrwamy do końca dnia pracy, a nasza efektywność znacznie się podniesie.

Drzemka

 

Znajdźmy spokojne miejsce w biurze i przeznaczmy kwadrans na drzemkę. Naładuje ona nasze akumulatory. Lepiej jej nie przedłużać, gdyż dłuższy sen może nas rozleniwić i stracimy chęć do pracy. Jeśli nie mamy możliwości zdrzemnięcia się, wyjdźmy na chwilę przed budynek, aby się wyciszyć.

Prywatny telefon

 

Pomyślmy o osobie, która nas zawsze inspiruje i motywuje do działania, po czym… zadzwońmy do niej. Parę minut rozmowy może zdziałać cuda. Po niej poczujemy chęć do dalszego działania, a senność minie, jak ręką odjął.

Czego nie warto robić?

 

Kawa jest dobrym sposobem walki z sennością, ale tylko wtedy, gdy stosujemy ją doraźnie. Częste picie kawy uodparnia nas na jej działanie i w efekcie pijemy coraz więcej, a zmęczenie nas nie opuszcza.

 

Unikajmy także przesiadywania na serwisach społecznościowych. Nie dość, że wzmaga to nasze zmęczenie, to dodatkowo rozkojarza i nie możemy się skupić na bieżących zadaniach.

 

Kiepskim sposobem na walkę z sennością jest też odkładanie najtrudniejszych prac na koniec dnia. To powoduje, że przez cały czas myślimy o tym, co nas czeka, a stres wzmaga zmęczenie.

 A może najwyższy czas na zmianę pracy? Odwiedź dział: oferty o praceRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasiamer

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »