Firma » Biznes

Sescom ogłasza 10 letnią strategię – TECHNOLOGIE PODSTAWĄ ROZWOJU!

W strategii nazwanej „Wise Futurist 2030” Sescom deklaruje wejście w bliskie spółce technologie wodorowe oraz perspektywiczną fotowoltaikę, rozwój usług komplementarnych na rynku międzynarodowym oraz, co ważne dla inwestorów, 35 mln zł EBITDA na koniec roku obrotowego 2024/25.
Spółka technologiczna notowana na GPW w Warszawie, działająca głównie w obszarze usług Facility Management, mocno koncentruje się na nowych technologiach do optymalizacji działalności własnej i klientów firmy. Rozumiejąc wyzwania przed jakimi stoi branża logistyczna, wychodzi z propozycją zwiększania efektywności działania, optymalizacji procesów i kosztów oraz zwiększania efektywności energetycznej. Odważnie patrzy w przyszłość i oprócz konsekwentnego rozwoju oferty, stawia na działania R+B i innowacje, które będą mogły być wykorzystywane m. in. przez wielkopowierzchniowe magazyny i firmy logistyczne. W ogłoszonej dziś strategii nazwanej „Wise Futurist 2030" firma deklaruje wejście w bliskie spółce technologie wodorowe oraz perspektywiczną fotowoltaikę, rozwój usług komplementarnych na rynku międzynarodowym oraz, co ważne dla inwestorów, 35 mln zł EBITDA na koniec roku obrotowego 2024/25.

Dlaczego „Wise" i dlaczego „Futurist"?

„Wise Futurist 2030" będzie hasłem przewodnim Sescom w kolejnych 10 latach. Model biznesowy oraz struktura organizacyjna Sescom będą dostosowane do założeń strategii, a roczne plany działania dla działów i spółek zależnych umożliwią Sescom realizację planów do 2030 roku. W strategii firma odwołuje się do swojej mądrości zdobytej przez lata działalności w 40 tys. placówek u 300 klientów oraz do przyszłości globalnych ekosystemów techniczno-technologicznych, które chce mocno rozbudować. Z tego też powodu Sescom jest gotowy na tak dalekosiężne plany i może planować daleko do przodu.

- Wartość globalnego rynku Facility Management i nowych technologii rośnie, a my mądrze wykorzystamy ten fakt w najbliższych latach. W naszej ofercie wykorzystujemy m. in. IoT i RFID, aby dalej optymalizować procesy operacyjne i pomocnicze dla klientów, tym samym mocniej wspierając omnichannel. Wyeksponujemy też nasze rozwiązania na rosnące rynki zagraniczne, a także będziemy proponować rozwiązania tzw. Zielonej Technologii, czyli te wynikające ze zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialne społecznie, ekologiczne, a jednocześnie dające naszym klientom i partnerom korzyści ekonomiczne. Muszę przyznać, że nasz plan rozwoju naturalnie odzwierciedla predyspozycje i ciekawość świata zespołu firmy: Sescom uwielbia testować technologie i innowacje. Dlatego też mamy bliski kontakt ze środowiskami start-upowymi, aby wychwytywać nowe trendy i rozwiązania, a te najbardziej perspektywiczne i wnoszące wartość, implementować u nas i u naszych klientów - mówi Sławomir Halbryt, Prezes Zarządu Sescom S.A.

Od strategii do działania.

Strategia rozwoju Sescom wynika nie tylko z ambicji zarządu i zespołu spółki, ale też z bacznych obserwacji rynku, które firma prowadzi w wielu obszarach i z twardych danych potwierdzających słuszność kierunku rozwoju branży Facility Management na świecie. Dlatego też założenia strategiczne Sescom są już przekładane na konkretne plany działania. I tak, w strategii „Wise Futurist 2030" spółka deklaruje, że do 2030 roku połączy 10 000 firm w globalnym ekosystemie techniczno-technologicznym dostarczającym stale aktualizowaną wartość na rynku Facility Management, a do 2021 roku spółka wdroży mechanizmy zrównoważonego rozwoju, co spowoduje zmniejszenie śladu węglowego o 20 proc. do 2023 roku, m.in. poprzez głębszą digitalizację działania.

Plany rozwoju Sescom o nowe obszary, tj. technologie wodorowe, czy fotowoltaikę, nie zmienią w najbliższych latach wagi usług Facility Management w strukturze przychodów i priorytetów spółki. Pozostanie on nadal głównym obszarem działania firmy - w nadchodzących latach mocno wspartym inwestycjami w rozwój kompetencji i technologie.

Facility Management - kompleksowe utrzymanie techniczne placówek handlowych i sieciowych i wspieranie ich nową technologią;
Digital - wdrażanie nowych technologii do optymalizacji procesów operacyjnych i pomocniczych klientów - IoT, RFID.;
Energy - efektywność energetyczna, zmniejszanie śladu węglowego i wdrażanie nowych źródeł energii dla klientów - fotowoltaika i technologie wodorowe;
On Demand - doradztwo i implementacja rozwiązań zindywidualizowanych, na życzenie klienta.

Ekspansja na Europę.

Strategia „Wise Futurist 2030" wskazuje rynki zagraniczne, na których Sescom chce się rozwijać w dynamicznie zmieniającej się codzienności VUCA (volatility, uncertaint, complexity, ambiguity). Europa Południowa i Środkowa, Wielka Brytania, Francja, Bałkany, Skandynawia, czy pozostałe kraje bałtyckie - tam Sescom będzie realizował prace dla swoich klientów na bieżąco, zgodnie z ich zapotrzebowaniem, natomiast w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Beneluksie firma znacząco wzmocni swoją pozycję.

Głęboko zakorzenione w DNA firmy mechanizmy szybkiego i aktywnego reagowania na zmianę pozwalają Sescom na elastyczne działanie na rynkach światowych, a w przyszłości - mocniej wsparte technologią - umożliwią przewidywanie zamiast reagowania, co w obecnym świecie stanowi dla firm wartość strategiczną.

Inwestycje w przyszłość.

Do 2025 roku Sescom chce inwestować w badania i rozwój oraz nowe technologie, aby przez kolejne 5 lat określone w strategii wiedzę tę na bieżąco implementować w organizacji i u swoich klientów. Spółka przeprowadzi akwizycje zagraniczne i będzie rozwijać potencjał ludzki swojego zespołu.

- Sescom w ostatnich latach nabył ogromną wiedzę i doświadczenie, a dzięki umiejętności dostosowywania się do wymagań zmieniającego się szybko świata, teraz tę wiedzę odważnie wykorzysta w różnych sektorach, u różnych klientów, na różnych rynkach - dodaje Halbryt. -Ruszamy w przyszłość, aby na podstawie danych, analiz, zgromadzonych doświadczeń tworzyć nowe kierunki dla całej branży. Dokładnie zaplanowaliśmy tę drogę, więc zachęcam do śledzenia naszych wyników, o których będziemy chętnie publicznie opowiadać.


O spółce:

Sescom to spółka technologiczna, działająca głównie w obszarze usług Facility Management, mocno skoncentrowana na nowych technologiach do optymalizacji działalności własnej i klientów firmy. Od 2008 roku świadczy kompleksowe usługi dla sieci handlowych. Zapewnia utrzymanie techniczne, optymalizację procesów operacyjnych i pomocniczych oraz efektywność energetyczną. Łączy bezpieczeństwo i standardy jakościowe z indywidualnie projektowanymi rozwiązaniami. W 2019 roku zrealizowała zlecenia dla ponad 300 klientów z 25 krajów Europy. Spółka Sescom S.A. od 2013 roku notowana jest na GPW w Warszawie.

Kontakt dla prasy:

Karolina Janik
PR Manager
T: + 48 692 461 527
E: karolina.janik@sescom.euRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Personal PR
http://personal-pr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »