Dom » Budownictwo

Sezon na płoty

Sezon na płoty
Zobacz więcej zdjęć »
Wraz z pierwszymi dniami września, rozpoczyna się co roku sezon prac ogrodzeniowych. Około 70 procent wszystkich prac ogrodzeniowych, przypada na wczesną jesień. W tym roku, pomimo zauważalnego od lipca spowolnienia, sezon w branży zapowiada się dobrze.

Zdaniem przedstawicieli branży ogrodzeniowej, rok 2012 zdominowany został przez duże inwestycje, związane m.in. z organizacją Euro. Ogrodzenia wymagały stadiony, hotele, obiekty sportowe i publiczne. - Ogrodzenie tylko najmniejszej z polskich aren Euro - Stadionu Miejskiego w Poznaniu, wymagało użycia 130 ton materiałów, 4 km ogrodzeń i 63 bram - wylicza Tomasz Fidura, prezes spółki Legi Polska. - A inwestycji tego typu było o wiele więcej. Po zakończeniu Euro, faktycznie dało się odczuć spowolnienie na rynku. Jednak jesienią spodziewamy się ponownego ożywienia.
Sezon jesienny w branży ogrodzeniowej szczególnie widoczny staje się właśnie przy większych inwestycjach. - Wynika to z trybu przetargowego - tłumaczy Andrzej Bartosiewicz, właściciel firmy ogrodzeniowej AB Tech. - Na wiosnę powstają projekty i rozpisywane są przetargi. Ogrodzenie jest ostatnim z zewnętrznych elementów inwestycji, w związku z czym ekipy montażowe przejmują teren pod koniec budowy. Jesień co roku staje się okresem intensywnych montaży przy dużych inwestycjach. Nieco inaczej jest zwykle w przypadku domów jednorodzinnych, gdzie ogrodzenia montuje się niemal przez cały rok. Choć i tu inwestorzy starają się najczęściej zdążyć z budową ogrodzenia jeszcze nim chwycą przymrozki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Juicy Marketing

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »