Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Sezon na większą sprzedaż prasy

Latem w miejscowościach wypoczynkowych, zwłaszcza nadmorskich, znacząco wzrasta sprzedaż prasy. Kolporter, poza stałymi odbiorcami co roku dostarcza prasę do ok. 300 sezonowych punktów sprzedaży.

Co roku w czasie wakacji rośnie liczba punktów sprzedaży. W miejscowościach wypoczynkowych, ale także przy trasach dojazdowych otwierane są kioski, saloniki i małe sklepy, które działają wyłącznie sezonowo.  Średnio to kilkuset nowych odbiorców każdego roku – głównie w pasie nadmorskim i na obszarze Pojezierza Mazurskiego.

 Na Pomorzu sezon letni zaczyna się praktycznie już w czasie majowego weekendu – otwierają się wtedy pierwsze punkty sezonowe, widać też wyraźny wzrost sprzedaży prasy w całorocznych punktach, głównie tych sieciowych i znajdujących się w centrach handlowych, ale też indywidualnych.

– Dlatego też w Kolporterze przygotowania do sezonu wakacyjnego zaczynamy już w marcu. Szacujemy wstępne zapotrzebowania nakładów na nadchodzące lato, przedstawiamy wydawcom, ustalamy daty pierwszych dostaw, kształt oferty tytułowej i odpowiednie ilości gazet. Planujemy także nowe trasy dostaw. Zapotrzebowanie na prasę rośnie nie tylko w miejscowościach wypoczynkowych, ale również w punktach zlokalizowanych przy trasach dojazdowych i szlakach komunikacyjnych – mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera.

 Punkty zlokalizowane w miejscowościach typowo wypoczynkowych podczas sezonu letniego notują średnio wzrost sprzedaży prasy o ok. 100 proc., ale w niektórych ta sprzedaż rośnie nawet o kilkaset procent. Tradycyjnie najlepiej sprzedają się w tym okresie tytuły kobiece, poradniki, krzyżówki, książki, magazyny dla dzieci.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Biuro Prasowe - Kolporter

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »