Motoryzacja » Moto Serwis

Shell rekomendowanym dostawcą olejów dla Grupy BMW

Oleje silnikowe i motocyklowe Shell będą od stycznia 2015 roku dostarczane do serwisów BMW w ponad 140 krajach.
Shell zostanie jedynym rekomendowanym dostawcą olejów silnikowych dla BMW AG na rynku posprzedażnym dla następujących marek: BMW, BMW i, BMW M, MINI oraz BMW Motorrad. Oleje dla rynku posprzedażnego lub dla serwisów obejmują wszelkie oleje wlewane do samochodów lub motocykli podczas serwisu posprzedażnego lub w ramach ogólnej konserwacji pojazdu w trakcie jego eksploatacji. Oleje silnikowe Shell premium będą oferowane od 2015 roku klientom sieci Grupy BMW m. in. w Chinach, Niemczech, Rosji, RPA, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i USA.

W ramach współpracy Shell będzie produkował i dostarczał oleje silnikowe pod marką BMW. Produkty są zgodne ze wszystkimi specyfikacjami dotyczącymi silników BMW oraz zostały oparte o Technologię Shell PurePlus. Technologia Shell PurePlus to rewolucyjna metoda wytwarzania olejów silnikowych, wykorzystująca opatentowany przez Shell proces przekształcania gazu ziemnego w krystalicznie czystą bazę olejową. Baza olejowa, wytwarzana zwykle z ropy naftowej, to główny komponent oleju silnikowego, mający bezpośredni wpływ na jego jakość. Jako podstawowe ogniwo oleju silnikowego została oparta na zaawansowanej technologicznie strukturze molekularnej, która wpływa na przedłużenie żywotności silnika i ograniczenie kosztów jego konserwacji, a także na ograniczenie zużycia oleju i oszczędność paliwa.

Począwszy od 2015 roku, klienci serwisu BMW będą mogli czerpać korzyści z globalnej integracji sieci dostaw Shell z jego siecią gazową w Katarze, gdzie wytwarzana jest baza olejowa w Technologii Shell PurePlus.

Jesteśmy dumni, że zostaliśmy rekomendowanym dostawcą Grupy BMW na posprzedażnym rynku olejów silnikowych. Nasza wiedza, doświadczenie i innowacyjność w produkcji olejów silnikowych zostały docenione przez jednego z wiodących światowych producentów samochodów i motocykli.
To wyraźny sygnał dla rynku, że Technologia Shell PurePlus dla olejów silnikowych premium,
zapewnia doskonałą ochronę silnika, idealną dla samochodów z najwyższej półki - komentuje Mark Gainsborough, Wiceprezes ds. Wykonawczych Shell Lubricants.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ConTrust
http://contrust.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »