Społeczeństwo » Społeczeństwo

Siatkarze dla Instytutu Matki i Dziecka podpisują pisanki

Siatkarze dla Instytutu Matki i Dziecka podpisują pisanki
Zobacz więcej zdjęć »
31 marca ruszyła aukcja internetowa pisanek wykonanych przez siatkarki i siatkarzy. Sportowcy w ten sposób chcą włączyć się do akcji zbierania funduszy na zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla pacjentów oddziału onkologicznego Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Siatkarze chętnie odpowiedzieli na zaproszenie Fundacji Herosi do udziału w akcji (pod)pisanek. Mimo trwających rozgrywek malowali pisanki, często tuż przed meczem. Każda pisanka jest wyjątkowa, bo wykonana własnoręcznie oraz opatrzona cennym autografem autora- siatkarza lub siatkarki. Swoje dzieła wykonali, wkładając w tę pracę serce i niemałe umiejętności plastyczne, „Polskie Złotka" czyli dwukrotne Mistrzynie Europy oraz siatkarze z drużyny Wicemistrzów Świata. Pisanki malowali m.in. Dorota Świeniewicz, Izabela Bełcik, Mariola Zenik, Milena Rosner, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Paweł Zagumny, Grzegorz Szymański, Wojciech Grzyb. Do akcji przyłączyły się również takie gwiazdy, jak: najlepszy siatkarz świata Giba, Miguel Falasca czy Stephane Antiga. Pełną informację na temat pisanek malowanych przez siatkarzy oraz aukcji można znaleźć pod adresem: www.herosi.eu. Aukcja prowadzona jest drogą internetową.

Pieniądze z aukcji pisanek organizowanych przez Fundację Herosi zostaną przekazane na potrzeby Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Za uzyskane z aukcji pieniądze zakupiony zostanie sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, który posłuży pacjentom z nowotworami.

Klinika Onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie zajmuje się leczeniem pacjentów  z nowotworami wieku dziecięcego, przyjeżdżających z terenu całego kraju. Instytut Matki i Dziecka jako jeden z nielicznych ośrodków na świecie przeprowadza operacje wszczepiania tzw. endoprotez rosnących dzieciom, które przez nowotwory straciły kończyny. Endoprotezy wydłużają się wraz ze wzrostem dziecka. Rocznie w Klinice wszczepia się ok. 50 endoprotez u pacjentów do 18 roku życia.

Fundacja Herosi podejmując różne inicjatywy i akcje promuje ideę pomagania innym, szczególnie dzieciom, niepełnosprawnym i osobom z wykluczenia społecznego. Swoje cele statutowe realizuje między innymi poprzez: wsparcie instytucji i osób zajmujących się opieką i leczeniem chorych, organizacją wizyt sportowców i osób znanych w miejscach, gdzie przebywają dzieci chore, pomoc w różnych formach terapii psychologiczno-pedagogicznej czy też przygotowywanie wolontariuszy do wizyt u osób chorych i niepełnosprawnych. Fundacja stara się docierać do ludzi dobrej woli (Herosów), którzy niczym antyczni półbogowie gotowi są nieść pomoc słabym i potrzebującym. Oprócz siatkarzy i siatkarek są to również inny sportowcy, a także artyści i aktorzy.

Więcej informacji na temat aukcji pisanek:

Aneta Rostkowska

Wiceprezes Fundacji Herosi

tel. kom. 603 537 327

aneta.rostkowska@herosi.euRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Fundacja Herosi
http://www.herosi.eu

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »