Rozrywka i wypoczynek » Sport

Siatkarze z Polski i zagranicy powalczą o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza

Siatkarze z Polski i zagranicy powalczą o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza
Zobacz więcej zdjęć »
Za niespełna miesiąc w Raciborzu odbędzie się druga edycja Międzynarodowego Turnieju Siatkarskiego o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza. Mecze odbywać się będą w Arenie RAFAKO oraz hali sportowej w Rudniku. Na parkiecie zobaczymy sześć drużyn z kraju i zagranicy. Wstęp na mecze będzie bezpłatny.

Z początkiem przyszłego miesiąca, w Raciborzu szykuje się prawdziwa gratka dla kibiców i miłośników siatkówki. Od 1 do 4 października odbywać się będzie druga edycja  Międzynarodowego Turnieju Siatkarskiego o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza. Z tej okazji do miasta zjadą siatkarze z najwyższej światowej półki. Mecze rozegrane zostaną w dwóch miejscach: w Arenie RAFAKO w Raciborzu oraz hali sportowej w Rudniku. Na boiskach zobaczymy sześć drużyn: ZAKSA Kędzierzyn- Koźle, Jastrzębski Węgiel, Dukla Liberec (Mistrz Czech), Berlin Recycling Volley (V-ce Mistrz Niemiec, brązowy medalista Ligi Mistrzów), Effector Kielce, Shandong Shanghai (V-ce Mistrz Chin). Rozgrywki odbywać się będą w dwóch grupach. Łącznie zawodnicy stoczą 9 spotkań, a w ostatni dzień zmagań, czyli w niedzielę (4.09) najlepsi siatkarze powalczą o nagrodę główną - Puchar Prezydenta Raciborza. Ponadto podczas rozgrywek przyznawane będą nagrody indywidualne, m.in.: dla najlepszego blokującego, libero, rozgrywającego, czy zagrywającego. 

Organizatorem imprezy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, Miasto Racibórz oraz agencja VolleyPRO management. Pomysłodawcą Międzynarodowego Turnieju Siatkarskiego jest Jakub Michalak, raciborzanin pochodzący z rodziny siatkarskiej, długoletni zawodnik KS RAFAKO. - Z siatkówką się wychowałem. Można powiedzieć, że dzięki niej moi rodzice przeprowadzili się do Raciborza i tu osiedliliśmy się na stałe, bo mój tato dostał kontrakt w klubie Stal RAFAKO - wspomina Jakub Michalak, inicjator siatkarskiego turnieju. Mimo, że od dawna nie oglądamy Jakuba na parkiecie, nie oznacza to, że rozstał się z siatkówką. Wręcz przeciwnie, zajął się nią „od kuchni”. Teraz zarządza karierą dobrze rokujących zawodników, przez co współpracuje z wieloma drużynami, pomagając im przygotowywać się do sezonu. - W naszym kraju jest sporo utalentowanych siatkarzy i dobrych zespołów, ale wielu z nich nie ma możliwości uczestniczenia w sparingach na odpowiednio wysokim poziomie. Raciborski turniej ma być swego rodzaju areną, na której zmierzą się najlepsze drużyny z kraju i zagranicy - zapowiada Jakub Michalak. - Siatkówka w Raciborzu ma wielkie tradycje i długie korzenie, które chcemy pielęgnować. Mamy też dobrą bazę treningową, potencjał i mamy możliwości, które należy pokazywać na zewnątrz - podkreśla J. Michalak. 

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja międzynarodowego turnieju wypadła bardzo dobrze. Rozgrywki toczyły się na bardzo wysokim poziomie, a do Raciborza zjechało wielu znanych zawodników, w tym m.in. Mateusz Bieniek, który zdobył tytuł najlepszego zagrywającego. W tym roku na turniej również wybiera się wielu utytułowanych siatkarzy. Kibice będą więc mieli podwójny powód do radości: po pierwsze wstęp na turniej będzie bezpłatny, po drugie fani będą mogli spotkać się i porozmawiać ze sportowcami, uścisnąć dłonie mistrzów i na żywo zobaczyć ich w akcji. 

Wszystkie bieżące informacje dotyczące wydarzenia znaleźć można na fanpage:
Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej, https://www.facebook.com/pages/Mi%C4%99dzynarodowy-Turniej-w-Pi%C5%82ce-Siatkowej/1108687299159878?fref=ts.   

***

II Międzynarodowy Turniej Siatkarski o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza odbywać się będzie od 01 do 04 października w Arenie RAFAKO oraz hali sportowej w Rudniku. W zawodach weźmie udział 6 drużyn z kraju i zagranicy. Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, Miasto Racibórz oraz agencja VolleyPRO management. Bieżące informacje dotyczące imprezy można przeczytać na oficjalnym fanpage: Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej, https://www.facebook.com/pages/Mi%C4%99dzynarodowy-Turniej-w-Pi%C5%82ce-Siatkowej/1108687299159878?fref=ts.  

***

KONTAKT:
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl 
tel: 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »