Firma » Biznes

Sieć Kuehne+Nagel wspiera dystrybucję szczepionek przeciw COVID-19 firmy biofarmaceutycznej Sinovac

Kuehne+Nagel z powodzeniem zrealizowało pierwszą dostawę szczepionki przeciwko COVID-19 z Pekinu do Republiki Dominikańskiej na rzecz chińskiej firmy biofarmaceutycznej, Sinovac Biotech Ltd. (Nasdaq: SVA).

Kuehne+Nagel z powodzeniem zrealizowało pierwszą dostawę szczepionki przeciwko COVID-19 z Pekinu do Republiki Dominikańskiej na rzecz chińskiej firmy biofarmaceutycznej, Sinovac Biotech Ltd. (Nasdaq: SVA).

Sinovac jest jednym z globalnych graczy specjalizujących się w badaniach i rozwoju szczepionki przeciwko COVID-19. Na tę chwilę szczepionka Sinovac została zatwierdzona do stosowania w nagłych wypadkach oraz warunkowo dopuszczona do obrotu w ponad 20 krajach, w tym w Chinach, Brazylii, Indonezji, Turcji i Chile.

Ładunek z 768 000 fiolkami szczepionki przeciwko COVID-19 był przechowywany w aktywnych pojemnikach z kontrolowaną temperaturą i bezpiecznie dotarł tuż przed Świętem Niepodległości, 23 lutego, do Santo Domingo, stolicy Republiki Dominikańskiej. Pilotażowy transport był ściśle monitorowany i zgodny z najbardziej rygorystycznymi normami, aby zagwarantować integralność produktu.

Helen Yang, dyrektor generalny Sinovac Biotech (Hong Kong) Limited, komentuje: „Republika Dominikańska znajduje się 14 000 kilometrów od naszej fabryki w Pekinie. Podczas pandemii bardzo niewielu przewoźników podejmuje się serwisu do odległych miejsc docelowych. Firma Kuehne+Nagel zaproponowała osiągalne rozwiązanie w ciągu zaledwie dwunastu godzin. Nawet podczas świąt chińskiego Nowego Roku zespół Kuehne+Nagel przygotowywał tę wysyłkę. Z niecierpliwością czekamy na tę partnerską współpracę z Kuehne+Nagel”.

Siewloong Wong, prezes Kuehne+Nagel w regionie Azji i Pacyfiku komentuje: „Jesteśmy dumni z rozpoczęcia dostaw szczepionki przeciw COVID-19 firmy Sinovac. W Kuehne+Nagel wykorzystujemy naszą globalną sieć farmaceutyczną oraz doświadczenie, aby wprowadzić tę szczepionkę na rynek. Naprawdę doceniamy zaufanie, jakim obdarzył nas Sinovac”.

Przed tą wysyłką Kuehne+Nagel z powodzeniem świadczyło usługi logistyczne na rzecz firmy Sinovac, w tym czarter lotniczy z Pekinu do Turcji na dostawę w serwisie door-to-door prawie ćwierć miliona szczepionek przeciw grypie. Kuehne+Nagel pomogło również w wysyłce szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A do Gwatemali w Ameryce Południowej, a także w udostępnianiu zestawów do wykrywania kwasów nukleinowych mieszkańcom Indonezji.

Dzięki biurom na całym świecie, 240 oddziałom z certyfikatem GxP i ponad 3000 wyspecjalizowanym specjalistom w dziedzinie farmacji i opieki zdrowotnej, Kuehne+Nagel ma potencjał, możliwości, a tym samym obowiązek wspierać globalną dystrybucję szczepionek przeciw COVID-19.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kuehne + Nagel

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »