Firma » Finanse

Siemens Financial Services wprowadza SimplyLoan - finansowanie online dla firm

SimplyLoan umożliwi firmom szybkie, wygodne i bezpieczne uzyskanie pożyczki leasingowej online na wysoką kwotę – nawet 200 tys. zł.

SimplyLoan umożliwi firmom szybkie, wygodne i bezpieczne uzyskanie pożyczki leasingowej online na wysoką kwotę – nawet 200 tys. zł. Dzięki wykorzystaniu algorytmu do oceny wiarygodności kredytowej czas potrzebny na wydanie decyzji o przyznaniu finansowania wyniesie maksymalnie 15 minut. Umowy podpisywane są elektronicznie, co dodatkowo przyspiesza otrzymanie pożyczki.

Siemens Financial Services wprowadza na rynek nową usługę, która umożliwi przedsiębiorcom szybkie i wygodne finansowanie zakupu sprzętu. Pożyczki leasingowe pod marką SimplyLoan będą udzielane przez Internet, bez konieczności wizyty w oddziale instytucji finansowej, wypełniania papierowych wniosków i długiego oczekiwania na decyzję kredytową.

– SimplyLoan to nie tylko nowa marka w portfolio Siemens Financial Services, ale także innowacyjne rozwiązanie na rynku finansowania dla firm. Naszą przewagę konkurencyjną tworzą: szybka decyzja kredytowa wydawana online i podpisywanie umowy pożyczki w formie elektronicznej. Gwarantuje to możliwość pozyskania kwoty w wysokości oferowanej przez banki, decyzję kredytową w kwadrans, bez formalności, skomplikowanych i długotrwałych procedur i w cenie bardziej atrakcyjnej niż w przypadku przeciętnego kredytu bankowego, a do tego daje możliwość zamknięcia całej procedury, wraz z wydaniem sprzętu, nawet w godzinę – mówi Grzegorz Jarzębski, szef linii biznesowej Asset Finance w Siemens Financial Services.

Wartość finansowania udzielanego na maksymalnie 84 miesiące sięgnie 200 tys. zł, a w przyszłości nawet 1 mln zł. Dzięki wykorzystaniu algorytmu do oceny wiarygodności kredytowej czas potrzebny na wydanie decyzji o przyznaniu finansowania w SimplyLoan skrócił się do 15 minut, podczas gdy rynkowy standard oczekiwania to 48 godzin. Umowy pożyczkowe zawierane w ramach SimplyLoan podpisywane są elektronicznie poprzez platformę Autenti, co dodatkowo przyspiesza proces otrzymania finansowania. Pożyczkobiorca do złożenia e-podpisu potrzebuje jedynie telefonu komórkowego i adresu email, nie musi instalować żadnego oprogramowania, ani kupować specjalistycznego sprzętu czy zakładać dedykowanego konta.

Nowa usługa w pierwszej kolejności zostanie udostępniona w sektorze healthcare. Już w listopadzie zaoferują ją najlepsi dostawcy sprzętu medycznego, współpracujący z Siemens Financial Services.  W ciągu kilku miesięcy pożyczki leasingowe w ramach SimplyLoan staną się dostępne również dla branży przemysłowej, w tym także jako rozwiązanie do finansowania oprogramowania.

– Pożyczka leasingowa to najbardziej elastyczna i najczęściej wybierana przez firmy medyczne forma finansowania zewnętrznego, która daje m.in. możliwość sfinansowania całej inwestycji, włącznie z 8-procentowym VAT-em, bez wkładu własnego. W taki sposób swoje inwestycje finansuje około 20 proc. przedsiębiorców z branży medycznej, a Siemens Financial Services jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku w zakresie udzielania tego typu wsparcia. Rozumiemy potrzeby dostawców sprzętu medycznego i lekarzy, dlatego dążyliśmy do maksymalnego przyspieszenia i uproszczenia procedury przyznawania finansowania na aparaturę medyczną. Jesteśmy przekonani, że SimplyLoan będzie dla dostawców istotnym narzędziem wspierającym sprzedaż – mówi Tomasz Szyszka, Medical Industry Business Development Manager w Siemens Financial Services.

We wrześniu Siemens Financial Services umożliwił firmom medycznym podpisywanie umów pożyczki leasingowej z wykorzystaniem SMS i maila. SimplyLoan idzie o krok dalej.

– Wprowadzenie podpisu elektronicznego firmy Autenti znacząco uprościło procedurę uzyskiwania pożyczki w ostatnim etapie, kiedy zawierana jest umowa. W SimplyLoan cały proces jest zautomatyzowany i maksymalnie krótki – mówi Tomasz Szyszka, z Siemens Financial Services.

Jak działa SimplyLoan? Po wyborze sprzętu, przedsiębiorca otrzyma na adres mailowy link przekierowujący do strony internetowej aplikacji webowej SimplyLoan, w której dokończy procedurę i zweryfikuje swoją tożsamość (poprzez przelanie 1 zł na wskazane wcześniej konto). Następnie algorytm błyskawicznie zbada jego historię kredytową, by w kilkanaście minut wydać decyzję kredytową.

Po uzyskaniu pozytywnej decyzji przedsiębiorca podpisuje umowę pożyczkową poprzez platformę Autenti.

– Dzięki błyskawicznej decyzji o przyznaniu kredytu oraz sprawnemu procesowi realizacji transakcji, klient jest w stanie niemalże natychmiast odebrać zakupioną maszynę. SimplyLoan gwarantuje oszczędność czasu oraz poprawia wygodę w prowadzeniu biznesu – podsumowuje Grzegorz Jarzębski, z Siemens Financial Services.

Więcej na temat nowej usługi znaleźć można na stronie www.SimplyLoan.pl.

 

Kontakt dla mediów:

Stanisław Onyszkiewicz

Starszy Konsultant

so@clearcom.pl

+48 502-510-700Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

so@clearcom.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Pamela Rosa Flores 2018-11-23 00:31:36

    Nasza oferta jest szybka i uczciwa, a jeśli spełniasz warunki, możesz otrzymać pożyczkę w ciągu 24 godzin, więc jeśli wniosek o kredyt jest nadal ważny, podaj kwotę wniosku o kredyt i datę spłaty. a także skontaktować się z nami za pomocą tego adresu e-mail: pamelarosaflores11@gmail.com


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »