Firma » Praca

Siła różnorodności w zespole

Siła różnorodności w zespole
Zobacz więcej zdjęć »
Zespoły składające się z ludzi o różnych umiejętnościach, odmiennym światopoglądzie czy w końcu innych charakterach, mają dużą szansę na zwiększenie wydajności pracy. Dobrze się uzupełniają i potrafią wzajemnie motywować do pokonywania wyzwań.

Podczas budowania silnego zespołu warto zwrócić uwagę na cechy osobowości ludzi, którzy do niego należą. Z jednej strony team nie może składać się z samych liderów, z drugiej, ktoś musi wykonać pierwszy krok i wziąć odpowiedzialność za realizację celów. Dlatego tak istotne jest, aby każdy znał swoją rolę, uzupełniał się i dążył do osiągania wspólnych wyników.

Różne drogi na osiągnięcie wspólnych celów

Stawianie na różnorodność jest istotne dla długoterminowego sukcesu firmy. Wie o tym Maxi Zoo Polska, lider sklepów dla zwierząt. Sieć od początku rozwija wysoką kulturę organizacyjną, która traktuje każdego pracownika w indywidualny sposób. Naszym wyznacznikiem i przede wszystkim jednym z głównych celów jest skuteczna komunikacja wewnętrzna. Wsłuchiwanie się w potrzeby pracowników pozwala budować silne relacje w całej strukturze. To dla nas niezwykle ważne. Mając doświadczenie w zarządzaniu, że kluczowe w budowaniu zaangażowanego zespołu jest bycie otwartym na różnorodność. Co to oznacza? Stawiając na pracowników cechujących się różnymi umiejętnościami oraz doświadczeniem, tak naprawdę tworzymy środowisko opierające się na innowacyjności. To z kolei przekłada się na łatwiejsze pokonywanie trudnych wyzwań i problemów. - mówi Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska.  

Maxi Zoo Polska nie boi się stawiać na zmiany

Jako jeden z liderów branży, sieć aktywnie promuje różnorodność, podejmując świadome wysiłki w celu zatrudniania pracowników różnych płci, a równouprawnienie również jest wpisane w DNA całej organizacji. W naszych strukturach kładziemy nacisk na umiejętności, co wyklucza jakąkolwiek dyskryminację. Nasza kadra managerska składa się aktualnie z 3 kobiet oraz 4 mężczyzn. Podobnie prezentują się statystyki pracowników sklepów. Pracuje w nich 79 kierowniczek oraz 24 kierowników. Łącznie zatrudniamy 586 kobiet oraz 121 mężczyzn. Takie ułożenie struktury naszej organizacji sprawia, że pracownicy doskonale się uzupełniają. - dodaje Wojciech Kamiński.  Poprzez organizowanie szkoleń, programów rozwojowych i promowanie otwartości na różnorodność, sieć dąży do tworzenia jeszcze bardziej inkluzywnego środowiska pracy, w którym chce się być. Takie podejście to także szansa na równy rozwój każdej zatrudnionej osoby.

Różnorodność sprzyja kreatywności

Korzyści płynące z różnorodności w zespole są powszechnie widoczne. Swobodne dyskusje osób posiadających inne wizje pobudzają kreatywność i zachęcają do myślenia poza utartymi schematami. Stąd krótka droga do świetnych pomysłów i stałego rozwoju przez szukanie nowych rozwiązań. Zespół, który myśli nieszablonowo jest również bardziej otwarty na zrozumienie potrzeb klienta i dynamicznie zmieniającego się rynku. Niejednokrotnie przekonałem się na własnej skórze, że tak skonstruowany zespół potrafi osiągnąć naprawdę wiele. - dodaje Wojciech Kamiński.

Dzięki swojej sile różnorodności Maxi Zoo Polska jest przykładem dla innych organizacji, udowadniając, że to nie tylko właściwy sposób postępowania, ale również kluczowy czynnik dla osiągnięcia sukcesu w dynamicznym zmieniającym się świecie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Maxi Zoo Polska
http://www.maxizoo.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »