Motoryzacja » Samochody

Silesia City Center ze stacją ładowania samochodów elektrycznych

Silesia City Center ze stacją ładowania samochodów elektrycznych
Zobacz więcej zdjęć »
Konieczność dbania o środowisko naturalne zwiększa się wraz z rozwojem technologii. Centrum Handlowe Silesia City Center wdraża kolejne proekologiczne rozwiązania. Po uruchomieniu bezpłatnego parkingu dla rowerów i stacji rowerów miejskich City by bike, przyszedł czas na stację ładowania samochodów.

Trend samochodów elektrycznych coraz bardziej widoczny jest na śląskich drogach. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W pełni elektryczne auta mają wiele zalet. Ich nadrzędną cechą jest brak emisji szkodliwych substancji do atmosfery, co niebagatelnie wpływa na czystość środowiska.

Propagatorem  wdrażania proekologicznych rozwiązań jest katowickie centrum handlowe – Silesia City Center, które udostępniło na parkingu naziemnym najnowocześniejszą stację ładowania samochodów elektrycznych należącą do sieci Greenway. – Dbałość o środowisko naturalne i podążanie za nowymi technologiami jest dla nas bardzo ważne. Zdajemy sobie sprawę, że wśród naszych klientów są osoby posiadające samochody elektryczne, dlatego uruchomiliśmy stację ładowania tego typu pojazdów. Jest ona czynna całą dobę. Przez najbliższe kilka miesięcy będzie można korzystać z niej bezpłatnie – mówi Iwona Mroczek, dyrektor Silesia City Center.

W przyszłości, aby naładować swojego elektryka, trzeba będzie zarejestrować się na stronie www.greenwaypolska.pl i otrzymać specjalną kartę dostępową. Stacja wspiera ładowanie wszystkich samochodów elektrycznych obsługujących standardy: CHAdeMO, CCS oraz AC Type-2. Dwa pierwsze umożliwiają ładowanie prądem stałym (DC), czyli szybkie do 50 kW, ostatni - ładowanie prądem zmiennym (AC) do 43 kW. Zainstalowane urządzenie marki Delta obsługuje równocześnie nawet trzy pojazdy. Ładowanie baterii 20-40 kW zajmuje maksymalnie do 40 minut. Silesia City Center to kolejne miejsce w Polsce oferujące możliwość naładowania samochodu elektrycznego. Troska o środowisko naturalne – poprzez wdrażanie najnowocześniejszych technologii – jest wizytówką największego centrum handlowego na Śląsku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »