Gospodarka » Narzędzia

Silnik bezszczotkowy STANLEY FATMAX - i pozamiatane

Silnik bezszczotkowy STANLEY FATMAX - i pozamiatane
Zobacz więcej zdjęć »
STANLEY FATMAX® wprowadził na rynek 3 nowe kompaktowe elektronarzędzia z mocnymi silnikami bezszczotkowymi. Wiertarko-wkrętarka z udarem lub bez oraz zakrętarka udarowa dostarczą konkretną moc do fachowej pracy.

W konstruowaniu elektronarzędzi wszystko zależy od silnika - wielkość, ciężar, żywotność podzespołów i wygoda pracy. Standardowe silniki komutatorowe zajmują dużo miejsca i są stosunkowo ciężkie w porównaniu do swoich młodszych braci - silników bezszczotkowych. Nowe napędy umożliwiły skonstruowanie urządzeń o analogicznej mocy, ale mniejszej obudowie i mniejszym ciężarze. Zmieniły także na korzyść inne parametry. W nowych elektronarzędziach STANLEY FATMAX® uzyskano o 50% dłuższy czas pracy na jednym naładowaniu, dzięki mniejszemu wydzielaniu ciepła i zużyciu energii. Zastosowanie silnika bezszczotkowego spowodowało, że narzędzie jest o 20% krótsze i ma ergonomiczną, wyważoną konstrukcję. Maszyna jest jednocześnie o 20% sprawniejsza i bardziej wydajna. Co jeszcze mają do zaoferowania te nowoczesne elektronarzędzia?

 

Wiertarko-wkrętarka FMC607D2 lub udarowa FMC627D2

Wiertarko-wkrętarka FMC607D2 i wiertarko-wkrętarka z udarem FMC627D2 to część systemu STANLEY FATMAX® Li-Ion 18 V. Dzięki niewielkim rozmiarom mogą pracować w ciasnych ok. 20-centymetrowych przestrzeniach. Szybkozaciskowy uchwyt wiertarski umożliwia sprawną wymianę wierteł i bitów do 13 mm. Dwutulejowe sprzęgło pozwala na przełączanie pomiędzy wkręcaniem, a wierceniem bez utraty ustawień momentu obrotowego. Wiertarko-wkrętarki posiadają 24 pozycje momentu obrotowego bez udaru lub 22 z udarem. Takie parametry umożliwiają efektywne wiercenie i wkręcanie zarówno w miękkim, jak i twardym podłożu. Ergonomiczny, ogumowany uchwyt zwiększa komfort użytkownika podczas długiej pracy i zwiększa jego bezpieczeństwo, a dioda LED, która jest umieszczona na stopie urządzenie skutecznie oświetla pole pracy. Wyposażono je także w stalowy zaczep do paska i silny, magnetyczny uchwyt do bitów. Nowe wiertarko-wkrętarki dostępne są w renomowanych marketach budowlanych. FMC607D2 w cenie 929 zł brutto, a FMC627D2 w cenie 979 zł brutto.

 

Zakrętarka udarowa 18 V Li-Ion FMC647D2

Zakrętarka udarowa sprawdzi się idealnie, gdy trzeba dużo wkręcać. Szybsza niż wiertarko-wkrętarka, a przy tym zdecydowanie od niej lżejsza i krótsza. Obudowa 14-centymetrowej długości ułatwia wkręcanie w mniejszych przestrzeniach. Z prędkością 2700 obrotów i udarem 3100 uderzeń na minutę pozwoli w kilka sekund wkręcić kolejne śruby, a przy 180 Nm maksymalnego momentu obrotowego ich wielkość nie będzie miała znaczenia. I nawet jeżeli nieustanny dźwięk stukającego udaru może trochę irytować, to po kilkukrotnym użyciu trudno będzie się bez niego obejść. Bity mieszczą sie w 6,35 - milimetrowym, sześciokątnym uchwycie bezkluczykowym, który pozwala na szybka wymianę akcesoriów jedną ręką. Niewielka waga 1,2 kg w połączeniu z ogumowaną rękojeścią i zintegrowaną diodą LED zwiększają bezpieczeństwo oraz podnoszą komfort użycia zakrętarki. Nowa zakrętarka udarowa FMC647D2 dostępna jest w renomowanych marketach budowlanych - w cenie 999 zł brutto.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »