Motoryzacja » Moto Serwis

Silnik roku 2015 zasilany turbosprężarką Continental

Silnik roku 2015 zasilany turbosprężarką Continental
Zobacz więcej zdjęć »
Silnik samochodowy z turbosprężarką Continental po raz czwarty z rzędu zdobył tytuł „International Engine of the Year”. Tegoroczny zwycięski model to silnik hybrydowy 362 PS, który napędza BMW i8, wyposażony w wysokowydajną turbosprężarkę Continental, przyczyniającą się do jego wysokich osiągów.
Koncern Continental dostarcza rozwiązania na rynek turbosprężarek od 2011 roku i stale umacnia swoją pozycję w tym dynamicznie rozwijającym się segmencie rynku.

Pierwsze miejsce nieprzerwanie od 4 lat
„International Engine of the Year" to najbardziej prestiżowy konkurs silników na świecie. Tym razem jury, w którego skład wchodziło 66 dziennikarzy branżowych z 31 krajów, przyznało pierwsze miejsce silnikowi hybrydowemu w sportowym
BMW i8, wyposażonemu w turbosprężarkę Continental. Drugie miejsce zajął 1,0-litrowy silnik benzynowy EcoBoost Forda, co oznacza, że Continental może świętować podwójne zwycięstwo. Tak znakomite wyniki to nie przypadek. Silniki benzynowe EcoBoost Forda z turbosprężarką Continental, zdobyły tytuł „International Engine of the Year" trzy razy z rzędu w latach 2012 - 2014.

„Składamy zespołowi BMW nasze gratulacje wraz z podziękowaniami za współpracę przy tym projekcie" - komentuje Wolfgang Breuer, szef jednostki biznesowej Continental zajmującej się systemami silnikowymi. „Wyrazy uznania za znakomitą pracę należą się również naszemu zespołowi ds. turbosprężarek! Kolejne wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie to ogromny sukces. Dzięki naszym innowacyjnym i wysokowydajnym produktom w bardzo krótkim czasie zyskaliśmy silną pozycję na tym ważnym i szybko rozwijającym się rynku. Zapotrzebowanie na turbosprężarki, szczególnie w sektorze silników benzynowych, gwałtownie rośnie" - dodaje.

Stalowa turbosprężarka Continental wykorzystywana w zwycięskim silniku BMW i8 wyznacza nowe standardy. Nie tylko posiada korzystny stosunek mocy do masy, jest odporna na spaliny o temperaturze ponad 1 000°C, ale również dynamicznie reaguje na zmieniające się obciążenia. Połączenie wysoce skutecznego turbodoładowania spalin i bezpośredniego wtrysku zapewnia ponadprzeciętną moc wyjściową silnika, a także niższą emisję CO2.

Continental dla BMW i8
Kolejnym elementem wyposażenia BMW i8 dostarczonym przez Continental jest układ hamulcowy MK 100 ESC Premium Hybrid, opracowany specjalnie z myślą o pojazdach z napędem hybrydowym i elektrycznym. Auto wykorzystuje również system bezpieczeństwa biernego Continental - SATellite (PPS pSAT) oraz precyzyjny system bezpośredniego monitorowania ciśnienia w oponach. Warto także wspomnieć o zainstalowanej lekkiej instalacji grzewczej i chłodniczej, która składa się z ponad 30 wytłaczanych i stabilizowanych termicznie rurek plastikowych i wężyków o łącznej długości ponad 31 metrów. Ponadto, w skład wyposażenia BMW i8 wchodzą wyprodukowane przez inżynierów Continental: folia Beneron® o zabezpieczania nadproży oraz wielorowkowe paski napędowe sprężarek.

* * *
Continental AG
Z osiągniętymi w 2014 roku obrotami w wysokości 34,5 miliarda euro, Continental jest jednym z wiodących dostawców motoryzacyjnych na świecie, rozwijając inteligentne technologie dla transportu osób i ich dóbr. Jako wiarygodny partner i międzynarodowy producent opon, oferuje trwałe, bezpieczne i komfortowe rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Koncern działa w ramach pięciu działów: Podwozi i Bezpieczeństwa, Układów Napędowych, Wnętrz Pojazdów, Opon oraz ContiTech. Continental zatrudnia obecnie ponad 200 000 pracowników w 53 krajach.
www.continental-corporation.com

Dział Opon
Jako jeden z wiodących producentów opon na świecie, zatrudniający ponad 42 000 pracowników. Obecnie Dział Opon posiada na całym świecie 22 zakłady zajmujące się produkcją i rozwojem. Szeroka oferta produktów Działu oraz stałe inwestycje w badania i rozwój w znaczący sposób przyczyniają się do osiągnięcia efektywnej pod względem kosztowym i wydajnej ekologicznie mobilności.
www.continental.pl

Opony do pojazdów ciężarowych
Dział Opony do Pojazdów Ciężarowych jest jednym z największych producentów opon do samochodów ciężarowych, autobusów i pojazdów przemysłowych na świecie.
www.continental-truck-tires.pl

Sponsoring
Dział Opon jest oficjalnym sponsorem Pucharu Niemiec w Piłce Nożnej, Major League Soccer w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, Pucharu Azji w Piłce Nożnej 2015 w Australii oraz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2016TM we Francji.
www.ContiSoccerWorld.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ConTrust
http://contrust.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »