Dom » Wnętrza

Skandynawskie dodatki które odmienia każde wnetrze

Skandynawskie dodatki które odmienia każde wnetrze
Zobacz więcej zdjęć »
Styl skandynawski w aranżacji wnętrz jest obecnie jednym z najpopularniejszych wnętrzarskich motywów. Elegancja i prostota, a także połączenie bieli i drewna w naturalnych kolorach, zyskuje wielu zwolenników na całym świecie.

Jeśli chcemy nadać naszemu mieszkaniu odrobinę świeżości i zmienić jego charakter, możemy wykorzystać skandynawskie dodatki. Ich ciekawe wzornictwo może doskonale wpasować się do wnętrza naszego mieszkania i skutecznie odświeżyć jego charakter.

Aby przemycić do naszego mieszkania odrobinę skandynawskiego klimatu, nie musimy wcale przeprowadzać dużego remontu i wymieniać wszystkich mebli. Na początek wystarczy dodanie kilku akcentów, które dodadzą wnętrzu skandynawskiego klimatu. W przyszłości, może się to okazać przyczynkiem do większych zmian w wystroju wnętrza.

Drobne szczegóły

Kwintesencją stylu skandynawskiego jest biel, drewno, naturalne materiały oraz elegancja i prostota. Na początek, naszą drobną rewolucję możemy zacząć od takich elementów jak np. osłonki na doniczki. Jeśli dotychczas mieliśmy ozdobne donice, możemy je zamienić na białe lub szare. Podobnie z poduszkami dekoracyjnymi na fotelach i kanapie. Możemy postawić na chłodne i stonowane szarości, przełamane bielą, a dla kontrastu urozmaicić je czarnymi akcentami.

Ważnym elementem skandynawskich wnętrz, są wszędobylskie półki. Znajdują się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach, w kuchni, salonie czy jadalni. Ustawia się na nich naturalnie klimatyczne dodatki, jak drobne figurki – koniecznie musi się pojawić skandynawski renifer. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym jest także wykorzystywanie grafik i tablic drewnianych z ozdobną typografią. Inspirujące napisy w skromnych ramkach możemy ustawić na półkach lub powiesić na ścianach.

Klimatycznie

W skandynawskich wnętrzach nie może zabraknąć nastrojowego światła. Dlatego nieodłącznym elementem skandynawskich stylizacji są świeczniki i lampiony. Możemy zacząć na początek od kilku i znaleźć dla nich odpowiednie miejsce – na komodzie, na stoliku czy na półce. Na pewno pozwolą nam stworzyć we wnętrzu cudowną i przyjemną atmosferę.

Należy jednak pamiętać, ze w stylu skandynawskim jedną z naczelnych zasad jest prostota. Nie możemy zdecydować się na świecznik czy inny dodatek, który będzie zdobny jak meble Ludwika XVI. Jeśli chcemy nadać wnętrzu klimat dalekiej Skandynawii, musimy raczej zdecydować się na proste w formie i oszczędne w kształtach dodatki. Umiejętnie wkomponowując je do wystroju naszego domu, możemy nadać mu charakter krajów północy. Taka zabawa wnętrzarskimi trendami to z pewnością duże pole do popisu, ale także świetniej zabawy.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Piszacyzbiurka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »