Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Skinoren - Pożegnaj trądzik!

Skinoren - Pożegnaj trądzik!
Zobacz więcej zdjęć »
Trądzik pospolity postrzegany jest, jako schorzenie spotykane tylko u osób młodych, w okresie dojrzewania. Twarz z trądzikiem u młodego człowieka to w pewnym stopniu akceptowany „standard”, podczas gdy zmiany trądzikowe na twarzy dorosłej kobiety traktowane są często jako objaw zaniedbania.

Nic bardziej mylnego.


Jak podają badania naukowe i statystyki trądzik występuje nie tylko u nastolatków. Zmiany o tym charakterze mogą pojawiać się nawet u 54% dorosłych kobiet, a schorzenie to nazywamy trądzikiem dorosłych. Część kobiet z trądzikiem ma go od czasu dojrzewania (trądzik przetrwały), druga część kobiet po raz pierwszy doświadcza zmian trądzikowych na skórze twarzy dopiero w dorosłości. Może to być tak zwany trądzik fizjologiczny, którego występowanie wiąże się ze zmianami hormonalnymi w cyklu miesięcznym.

Trądzik dorosłych różni się od trądziku młodzieńczego:

- lokalizacją: zmiany u dorosłych częściej zajmują dolną część twarzy - najczęściej brodę, oraz szyję, dekolt i plecy.

- rodzajem zmian: trądzik dorosłych w porównaniu z młodzieńczym przebiega z silniejszym stanem zapalnym i mniejszą liczbą zaskórników. Jednocześnie jego przebieg określany jest jako łagodny lub umiarkowany.

Trądzik dorosłych ma charakter przewlekły.

82% dorosłych pacjentek z trądzikiem ma uporczywe zmiany, które utrzymują się aż do 44. roku życia.  Z badań wynika, że przewlekły charakter trądziku dorosłych (czas trwania powyżej 5 lat) ma większy wpływ na jakość życia niż trądzik młodzieńczy. Jego wpływ na psychikę pacjenta postrzegany jest na takim samym poziomie, jaki wywierają choroby o cięższym przebiegu (na przykład astma, padaczka). U kobiet z trądzikiem obserwuje się wzrost objawów lękowych i depresyjnych.

Dlaczego tak się dzieje?

Kobiety z trądzikiem mają zaburzone poczucie atrakcyjności. Czują się niepewnie, mają poczucie bycia ciągle obserwowanymi, co powoduje uczucie braku bezpieczeństwa i dyskomfort psychiczny. Trądzik dorosłych objawia się wtedy, gdy kobiety są w pełnej aktywności życiowej i zawodowej, kiedy wygląd jest bardzo ważny.

Jak sobie radzić z tym problemem?

Po pierwsze wizyta u dermatologa

Najczęstsze sposoby radzenia sobie z trądzikiem, czyli ukrywanie zmian pod makijażem, pod opalenizną, mechaniczne wyciskanie w domu czy u kosmetyczki oraz stosowanie suplementów diety, nie przynoszą trwałych efektów.

Jedyną skuteczną i trwałą metodę leczenia może przynieść wizyta u lekarza dermatologa.

Ponieważ nie każda zmiana na skórze może być objawem trądziku - lekarz dermatolog powinien postawić diagnozę i zalecić odpowiednie leczenie. Obecnie jest dostępnych sporo preparatów przeciwtrądzikowych, ale ważne jest żeby dobrać odpowiedni preparat, który może być stosowany przez dłuższy czas.

Po drugie kwas azelainowy

Jednym ze sposobów opanowania zmian trądzikowych u dorosłych jest stosowanie w sposób przewlekły kwasu azelainowego. Kwas azelainowy działa na większość czynników odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych na skórze, czyli działa:

- przeciwłojotokowo - ogranicza tłustość skóry

- złuszczająco - odblokowuje pory, zapobiega tworzeniu się zaskórników

- przeciwbakteryjnie - hamuje rozwój bakterii Propionibacterium acnes, odpowiedzialnych za grudki i krostki w trądziku

- przeciwzapalnie - likwiduje obrzęk i zaczerwienienie powstałe wokół zmiany trądzikowej

Dzięki wielokierunkowemu mechanizmowi działania kwas azelainowy zwalcza objawy trądziku, likwidując zaskórniki, grudki i krostki.

Oryginalnym produktem zawierającym kwas azelainowy jest Skinoren, który jest dystrybuowany przez firmę Bayer.

Skinoren występuje w dwóch postaciach: żel i krem, które różnią się konsystencją, aby można było zastosować odpowiednie leczenie w zależności od typu skóry:


- Skinoren żel przeznaczony jest dla skóry tłustej, którą zmatowi,- Skinoren krem przeznaczony jest dla skóry suchej, którą nawilży.Skinoren to nie tylko aktywne leczenie trądziku, ale również łatwość stosowania na co dzień. Dzięki odpowiednim podłożom zastosowanym w kremie i żelu może być używany pod makijaż, dobrze się rozprowadza i wchłania, nie jest fototoksyczny, czyli może być używany w każdy, nawet słoneczny dzień, matuje (żel) albo nawilża (krem).

 

Dodatkowo Skinoren przy długotrwałym stosowaniu:

- jest dobrze tolerowany w porównaniu z innymi preparatami przeciwtrądzikowymi *

- nie powoduje powstawania oporności bakteryjnej **

Sugerowana cena detaliczna:

Skinoren żel (150mg) - ok. 45zł

Skinoren krem (200mg) -  ok. 45zł

Dostępne w dobrych aptekach.

 

 

Skinoren - to wygodny sposób na trądzik.

www.skinoren.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

magdalenaBIP

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »