Dom » Budownictwo

Skład materiałów budowlanych - gdzie kupić dobre produkty na budowę?

Skład materiałów budowlanych - gdzie kupić dobre produkty na budowę?
Zobacz więcej zdjęć »
Gdy rozpoczynamy remont lub budowę domu niezwykle ważne jest dobranie odpowiednio dobrych jakościowo i trwałych materiałów budowlanych.

Dla jednych wybór odpowiedniego składu budowlanego nie jest niczym trudnym, gdyż mają znajomych, bądź dany punkt ma bardzo dobre referencje. Często jednak skład budowlany widnieje tylko w gazecie czy ogłoszeniu, nic o nim nie wiemy. Skąd zatem dowiedzieć się czy warto zaopatrywać się u danego dostawcy?

Jakość materiałów budowlanych

Klucz ceny jest brany pod uwagę przez każdego inwestora. Często okazuje się, że te same materiały budowlane w jednym miejscu mogą być tańsze niż w drugim. Okazuje się, że nie tylko to jest ważne, ważne jest także jak materiały są przechowywane, w jakich warunkach czy ma to miejsce w magazynie czy pod gołym niebem. Czy wówczas materiały budowlane są w jakiś sposób zabezpieczone czy nie. Należy koniecznie brać te czynniki pod uwagę, gdyż niska cena skądś się bierze. Z reguły jednak składy budowlane dbają o odpowiednie przechowywanie produktów, a różnica w cenie bierze się z położenia składu i ceny ewentualnie wynikające z najmu parceli, na której skład budowlany ma swoją siedzibę.

Absolutnie nie powinno się wybierać tylko tanich materiałów, gdyż jest to strzał w stopę. Te z całą pewnością będą cechować się gorszymi parametrami i właściwościami. Na przykład większą przepuszczalnością ciepła, gorszymi parametrami izolacji akustycznej, termicznej. Różne materiały budowlane mogą także przyczyniać się do większego użycia innych materiałów budowlanych jak na przykład zaprawy, mogą ponadto wydłużać czas budowy. Bardzo często są nieporęczne.

Market nie zawsze tańszy

Nie od dzisiaj wiadomo, że przeciętnego Kowalskiego kusi oferta produktów budowlanych reklamowanych przez markety. Jeśli zagłębić się w temat to często okaże się, że jakość materiałów które oferowane są przez markety może być dużo gorsza niż przez hurtownie czy składy budowlane. Skąd to się bierze? To tajemnica osób z branży, ale jeśli kogoś dobrze dopytać o różne szczegóły, okaże się, że wiele osób zgodzi się z tą opinią. Osobiście nigdy się z nią nie zmierzyłem, ale kilka razy słyszałem. Czy chodzi też przy tym o anty reklamę? To również bardzo prawdopodobne.

Wracając do meritum przy kupnie jednego produktu, który akurat jest w promocji, może okazać się że kupiliśmy tanio. Lecz przy zakupie 40-50 sztuk produktu skład materiałów budowlanych może zapewnić lepszą cenę. Mowa tu o małym remoncie, co w przypadku całej inwestycji? Niewykluczone, że uda się nam wynegocjować naprawdę dobre warunki współpracy. W grę powinny wchodzić także usługi związane z dowozem materiałów na miejsce budowy. W przypadku składów budowlanych dowóz produktów w zdecydowanej większości jest w cenie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

artar

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »