Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Sklep internetowy Super-Pharm odnotował rekordowe wzrosty

Sklep internetowy Super-Pharm odnotował rekordowe wzrosty
Zobacz więcej zdjęć »
Już w 2019 roku Super-Pharm mocno postawił na dynamiczny rozwój własnego sklepu internetowego, a tegoroczne ograniczenia w handlu spowodowane pandemią dodatkowo ten rozwój przyśpieszyły.

Efektem wprowadzonych zmian jest odnotowany po 5 miesiącach wzrost sprzedaży o 500%, w stosunku do tego samego okresu w 2019 r. Sprzedaż online aktualnie stanowi już ponad 20% całej sprzedaży sieci.

Ograniczenia w handlu, przymusowa kwarantanna i obowiązek zachowania dystansu społecznego, w znacznym stopniu przyczyniły się do zmiany zwyczajów zakupowych. Jak podaje Salesforce Shopiping Index - w I kwartale 2020 roku sprzedaż internetowa wzrosła o 20%, a e-sklepy odwiedziło w tym czasie o 40% więcej unikalnych użytkowników, niż miało to miejsce w zeszłym roku. Ruch ze sklepów stacjonarnych naturalnie przeniósł się do Internetu, a rozwój lub uruchomienie eCommerce stały się dla wielu firm szansą na zminimalizowanie skutków kryzysu. Tak jest też w przypadku sieci handlowej Super-Pharm. Mimo tego, że przed wybuchem epidemii klienci regularnie korzystali z oferty drogerii i apteki internetowej, to jednak większość wybierała zakupy w placówkach stacjonarnych, a narodowa kwarantanna sprawiła, że zwrócili się w stronę eCommerce. 

 

Zamknięcie galerii handlowych i ograniczenia w sklepach sprawiły, że z dnia na dzień musieliśmy nauczyć się robienia zakupów na odległość. Chociaż podczas kwarantanny placówki stacjonarne Super-Pharm były cały czas otwarte oraz wprowadzone zostały liczne rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo pracowników i klientów, to ruch znacznie spadł. Obserwując pierwsze tygodnie pandemii, zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw potrzebom naszych klientów. Dlatego zainwestowaliśmy w kolejne udogodnienia online, takie jak czat z farmaceutą dostępny na stronie internetowej lub darmową dostawę do każdego zamówienia złożonego w drogerii i aptece internetowej. Chcieliśmy zadbać o klientów, aby nie wychodząc z domu mogli korzystać z bezpiecznych płatności online i równie bezpiecznej bezkontaktowej, darmowej dostawy pod drzwi. Te działania przełożyły się na zmianę struktury wyników sprzedaży. W ostatnim czasie odnotowaliśmy między innymi trzykrotny wzrost udziału sprzedaży online w całościowej sprzedaży Super-Pharm. Nasz eCommerce w ciągu dwóch miesięcy (marzec, kwiecień) osiągnął taki wynik, jak w całym 2019 roku. – mówi Remigiusz Chrzanowski, Członek Zarządu SuperPharm Poland odpowiedzialny za rozwój kanału digital.

 

Super-Pharm planuje kolejne kroki w kierunku powiększenia potencjału eCommerce, który obok rozwoju sieci stacjonarnej, Programu lojalnościowego LifeStyle by SuperPharm oraz Optyka jest jednym z czterech filarów naszej strategii rozwoju na kolejne lata. W III kwartale roku na klientów czeka wiele niespodzianek, zaplanowana jest bowiem zmiana systemu oprogramowania sklepu www.superpharm.pl, która oznacza szereg nowych funkcjonalności i wiele usprawnień. Uczestnicy programu lojalnościowego LifeStyle by Super-Pharm, których liczba zwiększyła się do blisko 2 mln, mogą liczyć na dużo ciekawych i dedykowanych dla nich korzyści, dużo z nich jest skierowanych do użytkowników aplikacji, której liczba pobrań zbliża się już do 200 tys. - komentuje Adam Kołodziejczyk, Prezes Zarządu Super–Pharm Poland.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Super-Pharm
http://www.superpharm.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »