Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

„Skomiksuj ziemniaka, wspomóż dzieciaka!” - nowy konkurs Lay’s wesprze Fundację Św. Mikołaja

26 listopada ruszył konkurs Lay’s „Skomiksuj ziemniaka, wspomóż dzieciaka” połączony z akcją charytatywną, której celem jest zebranie pieniędzy na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja i tym samym wsparcie rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.

Ziemniak i Święty Mikołaj

Lay’s po zakończonym niedawno konkursie „Marzenia Ziemniaka przed końcem świata!” postanowił spełnić marzenia innych i wesprzeć charytatywnie Fundację Świętego Mikołaja. W związku z tym, że konkurs, w którym zadaniem było spełnianie marzeń Ziemniaka cieszył się dużym powodzeniem, w nawiązaniu do niego, 26 listopada ruszył nowy konkurs „Skomiksuj Ziemniaka, wspomóż dzieciaka”, w którym każde zgłoszenie przyczynia się do powiększenia kwoty, jaka zostanie przekazana na rzecz Fundacji.

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku. Obecnie pomaga rodzinnym domom dziecka, funduje stypendia dla zdolnych maluchów z ubogich rodzin i wspiera samotne matki i matki pracujące. Pieniądze zebrane przez komiksową akcję Lay’s przekazane zostaną w całości na Fundusz Edukacyjny dla rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.

„Wiele z tych dzieci życie nie rozpieszczało. W nowych rodzinach odnawiają utracone zapasy miłości i odbudowują zaufanie do świata. Potrzebna jest też pomoc materialna. Dlatego finansujemy im m. in. zajęcia z rehabilitantem, logopedą, psychologiem, terapeutą, zajęcia wyrównawcze, artystyczne, korepetycje i wyjazdy edukacyjne. W imieniu dzieci, dziękujemy wszystkim za wsparcie Funduszu. Wiemy, że pomoc dla tych dzieci to najlepsza inwestycja!” - mówi Karolina Błaszczyk, z Fundacji Świętego Mikołaja.

Pomoc, którą oferuje Fundusz jest niezwykle ważna. Większość osieroconych dzieci ma liczne problemy ze zdrowiem i nauką, co spowodowane jest deficytami rozwojowymi, psychicznymi i fizycznymi. Fundacja Świętego Mikołaja z zebranych środków finansuje więc między innymi zajęcia wyrównawcze, korepetycje, kursy językowe, wycieczki krajoznawcze, zajęcia sportowe i rozwijające zainteresowania, a także wsparcie specjalistów, wyjazdy i pomoce edukacyjne.

Stwórz komiks, pomóż i wygraj

Zbliżające się Święta stały się okazją, by wykorzystać istniejące już narzędzie konkursowe, które cieszyło się ogromnym powodzeniem wśród uczestników poprzedniej akcji, do tworzenia krótkich komiksów w szczytnym celu. Do tej pory ludzie spełniali marzenia Ziemniaka, a teraz, za jego pośrednictwem, mogą spełnić marzenia dzieci!

Jak pomóc? Zadaniem osób, które chciałyby włączyć się do konkursu, jest stworzenie krótkiego, składającego się z trzech obrazków komiksu z Ziemniakiem w roli głównej na fanpage’u Lay’s na Faceboku, w specjalnie przygotowanym kreatorze. Co tydzień, marka Lay’s będzie podawać temat przewodni komiksów. Na koniec każdego tygodnia Jury Konkursowe wybierze najlepsze prace, a ich twórcy nagrodzeni zostaną kartonami Lay’sCo jednak najważniejsze, Lay’s może przekazać nawet 50 000 PLN na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja – o wysokości ostatecznej kwoty zadecyduje liczba zgłoszeń - każdy utworzony przez użytkowników komiks to 1 PLN na rzecz Fundacji. Fundacja nie pobiera prowizji od zebranych pieniędzy na Fundusz, więc całość zebranej sumy trafi do rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Akcja charytatywna potrwa do 30 grudnia 2012.

Tematem pierwszego komiksu jest „Ziemniaczany sposób na przetrwanie zimy”. Kreator komiksów dostępny jest w aplikacji na fanpagu Lay’s na Facebooku (https://www.facebook.com/nowysmaklays).

Treść regulaminu konkursu „Skomiksuj ziemniaka, wspomóż dzieciaka” dostępna jest na stronie www.lays.pl, na stronie http://www.facebook.com/nowysmaklays w aplikacji konkursowej w serwisie społecznościowym Facebook  oraz w biurze Organizatora przy ulicy Zamoyskiego 24/26, 03-801 Warszawa.

„Skomiksuj ziemniaka, wspomóż dzieciaka” –  komiksujemy i pomagamy!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »