Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Skonsultuj z farmaceutą – nadciśnienie tętnicze. Ogólnopolska akcja w Porcie Łódź

Jakie zagrożenia niesie ze sobą podwyższone ciśnienie tętnicze? Czy odpowiednia dieta i zioła mogą pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi? Jakie profilaktyczne działania można podjąć by zmniejszyć ryzyko wystąpienia nadciśnienia i powikłań wynikających z tej choroby?

Na te pytania będzie można uzyskać odpowiedzi podczas wydarzenia "Skonsultuj z farmaceutą – nadciśnienie tętnicze", które odbędzie się w Porcie Łódź 23 marca (sobota) w godzinach 10:00 – 18:00.

Na terenie Centrum, obok sklepu Media Markt, pojawią się tematyczne stanowiska: pomiaru ciśnienia tętniczego, interakcji leków nadciśnieniowych z pożywieniem, zastosowania leków pochodzenia naturalnego oraz stanowisko pomiaru poziomu glukozy we krwi. W poszczególnych strefach każdy będzie mógł bezpłatnie zmierzyć swoje ciśnienie, zbadać poziom cukru, a także skorzystać z konsultacji i porad specjalistów. Podczas wydarzenia odbędzie się także konkurs wiedzy o nadciśnieniu tętniczym, który w przystępny sposób pozwoli lepiej poznać tę przypadłość. Na nadciśnienie, niezależnie od wieku, cierpi obecnie ponad 10 mln Polaków, a drugie tyle znajduje się w okresie przednadciśnieniowym.

Akcja organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji i odbędzie się równolegle w 9 różnych oddziałach lokalnych w całej Polsce, w tym w Łodzi na terenie Portu Łódź. Celem wydarzenia jest kreowanie świadomości społecznej w zakresie opieki i edukacji pacjenta na temat choroby nadciśnieniowej i profilaktyki szczególnie u osób z grup ryzyka.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »