Dom » Ogrody

Skuteczna impregnacja drewna – teraz w niższej cenie

Skuteczna impregnacja drewna – teraz w niższej cenie
Zobacz więcej zdjęć »
Skuteczną ochronę zewnętrznych powierzchni drewnianych (meble ogrodowe, altany, ogrodzenia, tarasy) zapewni Jedynka® Impregnat do drewna z woskiem - w trwającej aktualnie promocji dostępny w niższej cenie.
Impregnacja drewna nie wymaga bardzo dużego nakładu czasu i pracy ani specjalistycznych umiejętności, jest natomiast sprawdzonym sposobem na utrzymanie powierzchni w dobrej kondycji. Zapewnia ochronę przed niekorzystnym wpływem warunków zewnętrznych, przyczyniających się do niszczenia struktury drewna oraz pogorszenia wyglądu wykonanych z niego elementów.

Jedynka® Impregnat do drewna z woskiem, dzięki systemowi trzech aktywnych żywic, gwarantuje kompleksowe zabezpieczenie drewna. Żywica polisacharydowa ułatwia wchłanianie impregnatu w strukturę drewna; żywica alkidowa tworzy szczelną powłokę, zapewniającą odporność na warunki zewnętrzne i środowiskowe; olej lniany z kolei penetruje drewno i „odpycha” wilgoć. Dodatkowo, impregnat zabezpiecza powierzchnię przed szkodliwym promieniowaniem UV, a jego powłoka jest odporna na działanie mikroorganizmów i bardzo trwała (do 6 lat). Jedynka® Impregnat do drewna z woskiem pełni nie tylko funkcje ochronne, ale też dekoracyjne – zachowuje naturalny rysunek słojów. Dostępny jest w wersji bezbarwnej i 9 gotowych kolorach. Zaletą produktu jest też bardzo wysoka wydajność – ok. 18 m2/l przy jednokrotnym malowaniu.
 
O czym należy pamiętać podczas impregnacji drewna:

• Niezbędne jest właściwe przygotowanie powierzchni - drewno musi być wysuszone, delikatnie przeszlifowane papierem ściernym oraz oczyszczone z powstałego pyłu. Powierzchnię należy umyć odpowiednimi środkami, usuwającymi pleśń i glony.
• Elementy powierzchni, które nie będą poddawane impregnacji, powinny zostać zabezpieczone taśmą i folią malarską. Taśmę naklejamy na suchą powierzchnię i odklejamy bezpośrednio po malowaniu.
• Bezpośrednio przed użyciem impregnat należy dokładnie wymieszać, a w razie potrzeby powtarzać tę czynność także w trakcie prac.
• Preparat wcieramy - najlepiej przy użyciu pędzla, nanosząc impregnat wzdłuż słojów drewna, kolejno deska po desce.
• Drugą warstwę nanosimy po upływie co najmniej 6 godzin.
• Po zakończeniu prac dokładnie myjemy narzędzia przy użyciu rozcieńczalnika.

 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

milkas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »