Gospodarka » Żywność

SLOW FOOD? Naturalnie z HELIO!

SLOW FOOD? Naturalnie z HELIO!
Zobacz więcej zdjęć »
Czy zdajesz sobie sprawę, że często nawet najmniejsze, codzienne nawyki mają wpływ na naszą planetę?

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, który jest okazją do przypomnienia o tym, jak ważna jest EKOLOGIA. Obecnie coraz więcej osób dokonuje świadomych wyborów - torby papierowe zamiast plastiku, zakręcanie wody podczas mycia zębów, segregacja śmieci… Każdy, nawet najmniejszy krok w stronę EKO, zbliża Cię do dbania o Ziemię, o nasz wspólny dom – dla nas i dla przyszłych pokoleń! Styl życia każdego z nas ma więc ogromne znaczenie... Dotyczy to również świadomych wyborów w zakresie żywności. Dla firmy HELIO eliminowanie konserwantów i oleju palmowego to element proekologicznej polityki i priorytet, który idealnie współgra z obchodzonym dzisiaj Dniem Ziemi. Jeśli zwracasz uwagę na skład produktów, w naszych masach krówkowych i popcornach nie znajdziesz oleju palmowego! Czy wiesz dlaczego jest to aż tak ważne? 

 

Olej palmowy nie jest tłuszczem polecanym w żywieniu m.in. z uwagi na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych nasyconych. Dodatkowo, jego produkcja nie sprzyja proekologicznym zachowaniom, o czym przypomina nam organizacja Greenpeace w najnowszej kampanii z udziałem brytyjskiej aktorki Emmy Thompson.

 

Wycinka lasów deszczowych pod uprawę palm olejowych jest jednym z czynników, który wpływa na zmniejszenie populacji orangutanów. Są one gatunkiem krytycznie zagrożonym wyginięciem. Firma HELIO dbając o ekologię i wysoką jakość swoich produktów, opracowała technologię umożliwiającą całkowite wyeliminowanie oleju palmowego. Dlatego Ty też bądź ECOFRIENDLY - dbaj o naszą planetę i sprawdzaj składy produktów – wybieraj żywność sprawdzonego producenta, jak popcorny i masy krówkowe HELIO, które wyróżniają się pod tym względem od produktów konkurencyjnych.

 

Podczas codziennych zakupów postaw też na produkty pochodzące z polskich, lokalnych upraw ekologicznych, jak EKO przekąski z linii bez konserwantów HELIO Natura. Najwyższej jakości bakalie z certyfikatem AGRO BIO TEST PL-EKO-07: Pestki dyni, Słonecznik łuskany czy Orzechy włoskie HELIO Natura to POLSKIE PRODUKTY ze znakiem EKO, które spełniają wszystkie normy rolnictwa ekologicznego. 

 

Pamiętaj! Dobry wybór to świadomy wybór… zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy jeszcze bardziej powinniśmy dbać o zdrowie nasze i naszych bliskich! Dlatego nie spiesz się, zwolnij tempo i zastanów się, co możesz jeszcze zmienić na lepsze... Może czas na SLOW FOOD? Przygotowanie zdrowych, domowych posiłków, tzw. home cooking to świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu wolnego z bliskimi, ale też okazja, by żyć wolniej, smaczniej, zdrowiej…  naturalnie z HELIO! ;-) Nasze produkty bez oleju palmowego – popcorny i masy do ciast HELIO, jak i bakalie z linii HELIO Natura i HELIO Natura So Soft to żywność bez konserwantów, wolna od sztucznych barwników, która zapewni nam wymierne, długofalowe korzyści zarówno zdrowotne, jak i ekologiczne. 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agnieszka EFEKTPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »