Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Słuchawki dla początkującego DJ-a

Słuchawki dla początkującego DJ-a
Zobacz więcej zdjęć »
Chcąc rozpocząć przygodę z miksowaniem muzyki, powinniśmy być do tego przygotowaniu w każdym elemencie. Jako, że niewiele jesteśmy w stanie osiągnąć w tej materii „na sucho”, podstawą do szkolenia będzie profesjonalny sprzęt. Jedną z jego składowych są słuchawki. Porządne słuchawki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W dzisiejszych czasach jesteśmy zasypywani różnego rodzaju oprogramowaniem komputerowym, dzięki któremu możemy oddawać się miksowaniu muzyki. Niestety, jest to tylko wirtualne działanie, w żadnym stopniu nie oddające tego, jak należy się obchodzić z konsoletą DJ-ską w świecie rzeczywistym. Oczywiście nie zawsze możemy sobie pozwolić na wyposażenie się w profesjonalny sprzęt, który nie ma co ukrywać – jest stosunkowo drogi. Mowa tutaj przede wszystkim o odtwarzaczach – CD playerach lub gramofonach – oraz mikserze DJ-skim. Słuchawki będą nam potrzebne nawet wtedy, jeśli nie mamy wszystkich pozostałych elementów. Wymaga tego od nas przede wszystkim kultura klubowa. Musimy bowiem uświadomić sobie fakt, że nawet jeśli zdołamy w celach praktyki skorzystać ze sprzętu kolegi bądź będziemy to robić w klubie muzycznym, powinniśmy mieć wówczas swoje słuchawki. 

Na szczęście ich zakup jest najmniej wymagający na tle reszty konsolety i niekoniecznie musimy w takiej sytuacji spłukiwać się do zera czy też zaciągać wysokich kredytów we frankach szwajcarskich. 

Problemem na początku pozostaje jednak to jakie słuchawki należy wybrać?

Na wstępie zapomnieć powinniśmy przede wszystkim o słuchawkach dousznych, nazywanych również „pchełkami”, które nijak mają się do DJ-ingu. Słuchawki dla kogoś, kto będzie miksował muzykę, powinny wytłumiać skutecznie hałas z otoczenia, powinny też dawać możliwie jak najlepszą jakość odtwarzanego dźwięku, podkreślając wszystkie jego akcenty – od niskich, przez średnie, do wysokich tonów. A funkcje te mogą spełniać tylko słuchawki nauszne. 

Należy pamiętać jednak o tym, że nie wszystkie słuchawki nauszne będą rewelacyjnym rozwiązaniem dla DJ-a. Tutaj możemy mieć bowiem do czynienia chociażby ze słuchawkami studyjnymi, które służą przede wszystkim do produkcji własnej muzyki czy jej szeroko rozumianej obróbki. Takie słuchawki są często niezbyt „wyjściowe”, a model dla prawdziwego DJ-a powinien być nie tylko jakościowy pod względem słuchalności, ale także pod względem atrakcyjnego wyglądu. Głównie z racji tego, że nieraz przyjdzie nam się w nich zaprezentować w klubie przed potencjalnymi słuchaczami. Zwrócić uwagę powinniśmy również na słuchawki bezprzewodowe, które robią coraz większą furorę. Czy nadają się do DJ-ingu? Nie zawsze. Wątpliwości może rozwiać chociażby ten artykuł.

Słuchawki DJ-skie powinna charakteryzować więc jakość pod wieloma względami. Idąc do sklepu, nie możemy zapominać o atrakcyjnym wyglądzie, wydajności dźwiękowej, długim kablu oraz wygodnych i przede wszystkim – obracanych – nausznikach.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sanduciorbas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »