Kultura, sztuka » Kultura

SŁUCHOWISKO Z OKAZJI 70-LECIA EMPIKU: MIRON BIAŁOSZEWSKI - "SZUMY, ZLEPY, CIĄGI" - ŁÓDŹ

SŁUCHOWISKO Z OKAZJI 70-LECIA EMPIKU: MIRON BIAŁOSZEWSKI - "SZUMY, ZLEPY, CIĄGI" - ŁÓDŹ
Zobacz więcej zdjęć »
70 LAT EMPIK: Słuchowisko „Szumy, zlepy, ciągi” według Mirona Białoszewskiego 22 listopada, godz. 19:00 Niebostan, Łódź, ul. Piotrkowska 17

W tym roku empik obchodzi swoje 70. urodziny. Z tej okazji zostały przygotowane wyjątkowe wydarzenia kulturalne. Jednym z nich jest cykl siedmiu słuchowisk, z których każde reprezentuje inną dekadę działalności empiku. Kuratorka projektu – Sylwia Chutnik – wybrała 7 polskich tekstów oddających klimat i charakter kolejnych siedmiu dekad polskiej kultury. Słuchowiska przygotowane wraz z Biblioteką Akustyczną, są prezentowane na żywo w siedmiu miastach. Każde słuchowisko jest odgrywane na żywo tylko raz (udział w nim jest bezpłatny). Jedno z nich zawita również do Łodzi.

W łódzkiej odsłonie zostanie zaprezentowane słuchowisko przedstawiające lata siedemdziesiąte – dekadę propagandy sukcesu i zagubienia. Będą to fragmenty „Szumów, zlepów i ciągówMirona Białoszewskiego. Tytułowe „Szumy, zlepy, ciągi” stanowią mini serial z pola walki o zwyczajność w prozie. Zarówno w stosowanym języku, jak i sytuacjach, które były przez niego opisywane, Białoszewski zwracał uwagę na pozornie nieistotne rozmowy czy zdarzenia. Filtrował je przez swoja wyobraźnię i tak powstały „ciągi” myślowe, najbardziej wsobnego polskiego twórcy XX wieku. Teksty nie stanowią typowej pocztówki z lat siedemdziesiątych, ale są przykładem stanów wewnętrznych, które często były ważniejsze dla twórców niż baczne przyglądanie się politycznej rzeczywistości. Bo niezależnie od tego, co dzieje się na świecie ludzie rozmawiają ze sobą, wyruszają na wakacje, dyskutują i słuchają muzyki. Jak u Białoszewskiego, gdzie chwilami pisanie i życie są tym samym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwona.kazmierczak@empik.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »