Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Smerfy, które pomagają

Smerfy, które pomagają
Zobacz więcej zdjęć »
Belgijska Izba Gospodarcza przekazała ponad 170 kolorowych jaśków

Papa Smerf, Laluś, Smerfetka i Ważniak zagościli u małych pacjentów Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie (ul. Marszałkowska 24). Jak to możliwe? Ponad 170 kolorowych poszewek ze smerfnym printem trafiło do dzieci hospitalizowanych na Oddziale Klinicznym Kardiologii i Pediatrii. Kolorowe jasie, które zamieniły szpitalne pokoje w krainę znaną z bajek Peyo, powstały podczas akcji „Uszyj Smerfnego Jasia” w ramach 17. Dni Belgijskich. Organizatorem była Belgijska Izba Gospodarcza.

Praktycznie nie ma na świecie dziecka, które nie znałoby Smerfów. W końcu niebieskie stworzonka pochodzące z Belgii od ponad pół wieku cieszą kolejne pokolenia. Nic więc dziwnego, że to właśnie m.in. Papa Smerf, Laluś, Smerfetka czy Ważniak znaleźli się na poszewkach uszytych podczas akcji „Uszyj Smerfnego Jasia” zorganizowanej w ramach 17. Dni Belgijskich przez Belgijską Izbę Gospodarczą. Zaangażowanie kilkudziesięciu wolontariuszy, blisko 120 m.b. materiału, 7 maszyn do szycia i 10 szpulek nici pozwoliło na stworzenie ponad 170 kolorowych poszewek z motywem Smerfów. Uszycie jaśków było możliwe również, dzięki wsparciu Fabryki Stylu – Oliwii Drochlińskiej i szkole MAKE UP STAR, które bezpłatnie udostępniły swoje maszyny oraz Pani Małgorzaty Słomczyńskiej z Fundacji Serce Dziecka, która koordynowała prace wolontariuszy. Pomysłodawczynią akcji jest Natalia Bielawska.

 

Smerfna pomoc

Belgijska Izba Gospodarcza przekazała smerfne jasie Dziecięcemu Szpitalowi Klinicznemu w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 24, w którym od ponad 100 lat nieprzerwanie lekarze walczą o zdrowie i życie małych pacjentów. Kolorowe poszewki pozwolą przenieść się dzieciom do bajkowej krainy Peyo i ułatwią im trudny czas spędzony w szpitalu.


„Uszyj Smerfnego Jasia”

Pomysłodawczynią akcji jest Natalia Bielawska, mama 4-letniego Bruna i autorka bloga Ekoubranka. Akcja powstała spontanicznie, kiedy podczas pobytu  z synkiem w jednym z krakowskich szpitali Pani Natalia zauważyła, że brakuje poszewek. Kilka dni później poprosiła znajome blogerki o pomoc w uszyciu kolorowych poduszek. Efekty akcji oraz  radość dzieci przerosły najśmielsze oczekiwania i dlatego Pani Natalia postanowiła rozszerzyć działania także na inne miasta. W ciągu roku, dzięki pomysłodawczyni akcji oraz zaangażowaniu innych osób, ponad 4000 poszewek trafiło do szpitali, domów dziecka i hospicjów w całej Polsce.


O Belgijskiej Izbie Gospodarczej

 

Belgijska Izba Gospodarcza (Belgian Business Chamber, BBC) powstała w 1992 roku. Obecnie liczy ona ok. 110 członków. Wśród nich są przede wszystkim firmy belgijskie prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski, jak również firmy zainteresowane współpracą z belgijskimi partnerami lub/oraz rynkiem belgijskim. Belgijska Izba Gospodarcza zajmuje się promocją firm belgijskich na rynku polskim oraz organizacją wydarzeń o charakterze biznesowym i kulturalnym. Dodatkowo BBC wspiera swoich członków, ułatwiając im dostęp do profesjonalnych i kompetentnych partnerów zewnętrznych. Belgijska Izba Gospodarcza w swojej działalności realizuje również cele społeczne.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »