Społeczeństwo » Społeczeństwo

Śmieciom mówimy NIE!

Śmieciom mówimy NIE!
Zobacz więcej zdjęć »
Port Łódź zaprasza na Eko Tydzień i Targi zero waste

Jak uszyć eko torby z t-shirtów, co zrobić by naszym starym meblom nadać nowe życie, a także, jak mądrze dokonywać zakupów spożywczych by nie generować w naszym domu nadmiernej ilości śmieci? Na te i wiele innych pytań dotyczących filozofii zero waste i less waste będzie można uzyskać odpowiedź podczas trwającego w Porcie Łódź Eko Tygodnia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguOdpadki, które pozostawia człowiek to jedno z największych zagrożeń dla środowiska i narastający problem globalny. Zmiany na lepsze w trosce o jakość naszego życia i otoczenie, w którym funkcjonujemy najlepiej zacząć od małych lecz znaczących działań, które bez problemu wdrożymy w codziennym życiu naszej rodziny. Aby dowiedzieć się, co robić by ograniczyć do minimum ilość wytwarzanych śmieci warto odwiedzić Port Łódź, gdzie przez kolejne dni trwać będą tematyczne warsztaty, a pod koniec tygodnia odbędą się Targi Zero Waste.  

Punktem kulminacyjnym Eko Tygodnia będą trzydniowe Targi Zero Waste, które potrwają od piątku do niedzieli włącznie (27-29 września). Podczas wydarzenia, w Centrum pojawią się wystawcy, u których będzie można zaopatrzyć się w produkty pomagające wdrażać w codziennym życiu ideę zero waste oraz less waste, a poprzez to wpływać pozytywnie na środowisko i jakość życia nas samych oraz naszego otoczenia. Na Targach poznamy ponadto proste rozwiązania, które pozwolą nam zmienić przyzwyczajenia i zredukować wytwarzanie odpadów do minimum.

Targi poprzedzone zostaną tematycznymi warsztatami, na które Port Łódź zaprasza codziennie od poniedziałku do piątku (23 - 27 września). Aby wziąć udział w interesujących nas warsztatach, należy zapisać się wcześniej na wybrane spotkanie ponieważ w grupach warsztatowych obowiązuje limit miejsc. Rejestracji na wybrane zajęcia można dokonać na stronie www.zerowasteweek.pl    

Jakie warsztaty przygotowaliśmy z myślą o naszych Klientach? Zaczynamy od designu i ekologii. Na początku tygodnia (23 września) odbędą się warsztaty z up-cyclingu i re-designu, czyli przetwarzania surowców i nadawania im nowego życia. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć własne eko-torby i to z nieużywanych już t-shirtów! Kolejny dzień (24 września) upłynie pod znakiem gotowania. Na warsztaty, które poprowadzi Studio Kulinarne Baccaro, Port Łódź zaprasza i dzieci i rodziców. Na spotkaniu dowiemy się, czym jest nurt zero waste w kuchni i na co powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupów. W części praktycznej rodzice i dzieci zrealizują wybrany przepis zgodny z tematyką zero waste. Dodatkowo, każdy uczestnik warsztatów otrzyma od prowadzących materiały z poradami i przepisami kulinarnymi. Jeśli interesują nas rośliny oraz zioła i chcemy dowiedzieć się, jak uprawiać warzywa warto wybrać się na spotkanie z człowiekiem, przed którym rośliny nie mają żadnych tajemnic. Sebastian Kulis, twórca strony Roślinny Zielnik, na warsztatach w Porcie Łódź (25 września) opowie i zademonstruje, jak prawidłowo pielęgnować rośliny, by rosły piękne i zdrowe. Z kolei wszystkich miłośników starych mebli Centrum zaprasza w czwartek (26 września) na spotkanie z artystą i renowatorem - Dawidem Księżakiem, który pokaże, że renowacja mebli wcale nie jest trudna i daje mnóstwo satysfakcji, a wysłużony mebel może zyskać nowy niepowtarzalny design. Podczas Eko - Tygodnia Port Łódź gościć będzie w piątek (27 września) Klaudię Budny znanej szerszej publiczności z popularnego programu kulinarnego MasterChef. Na dedykowanym spotkaniu, mistrzyni kuchni podzieli się z uczestnikami swoimi patentami na pyszne i zdrowe przepisy w zgodzie z filozofią slow food i zero waste. Pokaże też, jak dobierać sezonowe i lokalne produkty by stworzyć z nich prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej.

Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów oraz wystawców Targów znajdują się na stronie www.zerowasteweek.pl  Udział w warsztatach oraz Targach Zero Waste jest bezpłatny.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »