Kultura, sztuka » Kultura

Smok w sercu Krakowa na urodziny COSTA COFFEE

Smok w sercu Krakowa na urodziny COSTA COFFEE
Zobacz więcej zdjęć »
Jak najlepiej świętować urodziny? W doborowym towarzystwie! Oryginalny smok według autorskiego projektu Olki Osadzińskiej uświetni obchody urodzin COSTA COFFEE w Krakowie. Mural z symbolem tego miasta można podziwiać przez cały lipiec na ul. Dietla.

Akcja w przestrzeni miejskiej to kolejna odsłona działań prowadzonych w ramach naszej ogólnopolskiej kampanii „COSTA COFFEE – Kawiarnia z serca Londynu”. Wspólnie z internautami wybraliśmy serca największych polskich miast – Krakowa, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania i Trójmiasta. Niezmiernie cieszy nas zaangażowanie mieszkańców – blisko 1,5 tys. osób głosowało na swoich faworytów na profilu COSTA COFFEE na Facebooku, a informacja o akcji dotarła do prawie 300 tys. internautów. W Krakowie bezdyskusyjnie wygrał właśnie smok wawelski, na którego oddano blisko 53% głosów ze wszystkich 212 komentarzy. Do współpracy przy tworzeniu murali zaprosiliśmy uznanych, niezależnych artystów – grafików i ilustratorów, dzięki czemu w każdej lokalizacji powstanie unikatowe dzieło sztuki. To, co je łączy, to nie tylko miejskie symbole, ale także wyraźne nawiązanie do latte art, mistrzowskich umiejętności naszych baristów – komentuje Jolanta Borowska, Dyrektor Marketingu COSTA COFFEE POLSKA.

 

Legendarny smok

Czy słynny smok wawelski i kawa mają coś wspólnego? Według Olki Osadzińskiej – znanej ilustratorki, autorki projektu miejskiego muralu – jak najbardziej! Dzieło w letniej, przyciągającej wzrok palecie barw można już podziwiać na ul. Dietla w Krakowie, a przy tej okazji odebrać zniżkę na kawę w COSTA COFFEE. To nie przypadek, że właśnie Olka Osadzińska przygotowała projekt muralu dla Krakowa – to jej rodzinne miasto, w którym się wychowała i z którym czuje się mocno związana. Artystce zależało, by kompozycja była nowoczesna i wpisywała się w wielkomiejski i modowy charakter street artu. Mural – dzięki odważnej kresce i soczystej kolorystyce – doskonale wyróżnia się w przestrzeni miasta królów. Do pomalowania powierzchni ponad 320 mkw. zaangażowano 5 profesjonalnych malarzy i wykorzystano ponad 100 odcieni kolorów farb!

 

Moc urodzinowych atrakcji

Wszystkich spragnionych artystycznych wrażeń COSTA COFFEE zaprasza do podziwiania street artu, a następnie… odbierania kuponów ze zniżką na kawę, które będą do zdobycia w pobliżu kawiarni zlokalizowanych w centrum miasta w wybrane dni i godziny. Swoje urodziny w Krakowie COSTA COFFEE będzie świętować przez cały miesiąc. Kumulacja atrakcji nastąpi w weekend 15-17 lipca. Warto odwiedzić wtedy kawiarnię z drugą połówką, przyjaciółką lub mamą na prawdziwie królewską ucztę – w tych dniach druga kawa tylko za połowę ceny! Gotowi na miejską przygodę?

 

Rozkład jazdy

Od końca czerwca i przez cały lipiec miejskie dzieło sztuki będzie można podziwiać w Krakowie. W tym samym czasie COSTA COFFEE zaprasza do świętowania swoich urodzin w Gdyni (ul. Morska). W czerwcu oryginalny mural z koziołkami według projektu Karola Banacha można było oglądać w Poznaniu. W maju muralowa akcja w przestrzeni miejskiej gościła m.in. w Łodzi, gdzie obchody urodzin COSTA COFFEE w iście filmowym stylu uświetniła kamera – mural Macieja Blaźniaka. W tym samym czasie we Wrocławiu, na ul. Piłsudskiego autorską interpretację słynnych krasnali i kawy zaprezentowała także Olka Osadzińska. Z kolei nadwiślańską Syrenkę projektu Dawida Ryskiego na warszawskiej „Patelni” można podziwiać jeszcze do połowy lipca.

O akcji muralowej COSTA COFFEE będzie na bieżąco informować w swoich mediach społecznościowych – na Snapchacie, Instagramie, Facebooku i YouTube. Oprócz relacji będzie można znaleźć tam również konkurs z fantastycznymi nagrodami!

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BrandLab

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »