Technologie » Telekomunikacja

sms z urzędu

Po złożeniu dokumentów dotyczących nowego dowodu rejestracyjnego czy prawa jazdy będzie można spokojnie czekać na sms-a

Jak donosi serwis regionalny Nowiny.pl: „Prawdopodobnie już w lutym kierowcy skorzystają z nowej usługi przygotowywanej przez Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu i Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych. Po złożeniu dokumentów dotyczących nowego dowodu rejestracyjnego czy prawa jazdy będzie można spokojnie czekać na sms-a. Z jego treści dowiemy się, że dokument jest gotowy do odbioru”.


Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim to nie pierwsza, ale jednak nadal jedna z niewielu w Polsce jednostek samorządowych, która zdecydowała się na wprowadzenie innowacyjnych form w komunikowaniu się z mieszkańcami.


O wypowiedź w tej sprawie poprosiliśmy Pana Wojciecha Raczkowskiego z Biura Rady i Zarządu
Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.


Czy system wysyłki smsów do mieszkańców został już wdrożony?


  • W Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim wkrótce (prawdopodobnie do końca lutego br.) ruszy system sms w sprawach będących we właściwości Wydziału Komunikacji i Transportu tut. Starostwa.


Jakie dokładnie informacje będą mogły być przesyłane mieszkańcom w formie wiadomości SMS?


  • Za pośrednictwem systemu zainteresowani mieszkańcy, którzy korzystają z usług Wydziału i wyrażą taką wolę, zostaną poinformowani, że np. ich prawo jazdy czy dowód rejestracyjny czeka do odbioru w Starostwie.


Czy Starostwo w Wodzisławiu Śląskim wykorzystuje wysyłkę smsów do mieszkańców także w innych aspektach?


  • Poza w/w. funkcjonalnością w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim nie funkcjonują aktualnie inne systemy komunikacji sms w sprawach dotyczących obsługi ludności.


Dziękujemy bardzo za wypowiedź.


Jak czytamy w kolejnych informacjach serwisu Nowiny.pl: 'To nie pierwsza tego typu inicjatywa wydziału komunikacji (jednostek samorządowych Wodzisławiu Śląskim– przyp. red). Przed trzema laty uruchomiono podobny system umożliwiający sprawdzanie, czy dokumenty można odebrać. Informację taką można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej starostwa. Można także umawiać się na wizytę, a dzięki kamerze internetowej zainstalowanej w holu wydziału obserwować długość kolejki w wydziale”.


Samorządowcom z Wodzisławia Śląskiego gratulujemy serdecznie innowacyjnego, nowoczesnego podejścia do zarządzania lokalnymi społecznościami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SerwerSMS.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »