Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Soczewki kontaktowe: dlaczego warto sięgnąć po soczewki zamiast okularów?

Okulary korekcyjne wprawdzie wracają do łask, jednak soczewki kontaktowe cieszą się nieustanną popularnością. Główną zaletą ich noszenia jest wygoda – możemy bez przeszkód trenować, tańczyć czy wykonywać jakiekolwiek czynności, które są związane z ruchem. Dlaczego warto sięgnąć po soczewki?

Dlaczego warto nosić soczewki?

Osoby noszące na co dzień okulary doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wykonywanie niektórych czynności nie zawsze jest komfortowe – właśnie ze względu na okulary. Uprawianie sportu, taniec, a nawet spacer w deszczu – to wszystko powoduje, że okulary zsuwają się lub zaparowują. W przypadku soczewek nie ma takiego problemu. Dodatkowo wiele osób znacznie korzystniej wygląda bez okularów. Co więcej – dzięki soczewkom kolorowym możliwa jest nawet zmiana koloru tęczówki. Nie musimy również obawiać się o to, że okulary połamią się, jeśli odłożymy je w niewłaściwe miejsce (np. wrzucimy je do torebki).

Różne rodzaje soczewek. Soczewki jednodniowe

Po pierwsze – należy pamiętać, by nie dobierać szkieł kontaktowych samodzielnie. Powinien zająć się tym optyk lub optometrysta. Jeśli chodzi o same soczewki, to można wyróżnić soczewki miękkie (wykonane z hydrożelu) lub soczewki twarde (produkowane z tworzywa organicznego o wysokiej tlenoprzepuszczalności). Osoby, które nie są pewne, czy soczewki kontaktowe to rozwiązanie dla nich, mogą wypróbować soczewki jednodniowe. Są one znacznie tańsze od normalnych szkieł kontaktowych. Soczewki jednodniowe, jak sama nazwa wskazuje, powinny być wymieniane codziennie; dla wielu osób są znacznie wygodniejsze, nie wymagają także codziennej pielęgnacji. Soczewki jednodniowe mają zresztą jeszcze jedną zaletę – używając ich zmniejszamy ryzyko wystąpienia infekcji, np. zapalenia spojówek (zmniejsza się prawdopodobieństwo wniknięcia drobnoustrojów, ponieważ po jednym dniu używania zakładamy już nowe szkła kontaktowe).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Łukasz Orbitowski na festiwalu Apostrof w Krakowie. 20.05.19, godz.:18, Empik Bonarka
Za 2 dni:
Marek Krajewski na Apostrofie w Krakowie, 21.05.19, g. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »