Technologie » Komputery

SoftwareONE Global Design Partnerem Commvault

SoftwareONE wspólnie z Commvault uruchomi usługę BackupSimple w ramach której będzie oferować inteligentne usługi przetwarzania danych oparte na rozwiązaniach Metallic dla dostawców usług zarządzanych (MSP)

Firma Commvault, będąca uznanym liderem globalnego rynku oprogramowania biznesowego do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, poinformowała o rozszerzeniu współpracy z SoftwareONE ― jednym z czołowych dostawców kompleksowych rozwiązań opartych na oprogramowaniu i technologiach chmurowych. SoftwareONE to pierwszy Global Design Partner Commvault i dostawca dla usług zarządzanych (Managed Service Provider) opartych na rozwiązaniach SaaS Metallic. BackupSimple to zarządzana usługa SoftwareONE oparta na chmurze, która zapewnia krytyczny backup i odzyskiwanie danych dla firm każdej wielkości. Zbudowany na rozwiązaniach Metallic i dostarczany przez SoftwareONE, BackupSimple chroni i zarządza wszystkimi danymi, począwszy od tych pochodzących z aplikacji SaaS, poprzez dane z punktów końcowych aż po obciążenia chmury hybrydowej.

 

„Bardzo cieszy nas, że wspólnie z firmą SoftwareONE możemy zaoferować jej klientom znakomite rozwiązania do ochrony danych. Są one oparte na modelu SaaS, co upraszcza i przyspiesza ich wdrażanie oraz ułatwia zarządzanie nimi, a tym samym umożliwia partnerom szybsze osiągnięcie korzyści” ― powiedział Sanjay Mirchandani, CEO firmy Commvault. „SoftwareONE jest znany ze światowej klasy usług zarządzanych oraz silnego ukierunkowania na klienta, podczas gdy Metallic oferuje bogaty zestaw elastycznych i skalowalnych rozwiązań. Połączenie obu tych ofert z pewnością przyspieszy proces uruchamiania usługi dla nowych klientów i usprawni ich obsługę, a także uprości procedury związane z zarządzaniem. Wspólnie tworzymy najlepszy na rynku program w zakresie usług zarządzanych”.

 

„W SoftwareONE umożliwiamy cyfrową transformację firm naszych klientów poprzez innowacyjne rozwiązania chmurowe”. powiedział Dieter Schlosser, CEO firmy SoftwareONE. „Czujemy się zaszczyceni, będąc pierwszym partnerem przedsięwzięcia Metallic MSP. Rozszerzamy portfolio naszych usług zarządzanych, aby pomóc chronić, zarządzać i optymalizować infrastrukturę naszych klientów oraz ich krytyczne dane w chmurze. Oferujemy głęboką wiedzę techniczną i możliwości operacyjne 24x7x365, których nasi klienci potrzebują do prowadzenia działalności biznesowej. Dzięki takiemu podejściu nasze zespoły zajmujące się cyfrową, komercyjną transformacją technologii są w stanie współpracować z klientami w celu realizacji ich programów skierowanych dla użytkowników w ramach modernizacji miejsca pracy. Umożliwiają też dostarczanie skalowalnych nowoczesnych aplikacji, dla użytkowników lub partnerów, za pośrednictwem chmury”.

 

Podczas gdy coraz więcej przedsiębiorstw przenosi swoje zasoby informatyczne do chmury, BackupSimple bazujący na technologii Metallic stanowi dogodny punkt wyjścia dla dostawców usług, takich jak SoftwareONE. Dzięki prostocie modelu SaaS mogą oni dostarczać wiodące w branży funkcje zarządzania danymi. SoftwareONE docenia łatwe zarządzanie, zredukowaną infrastrukturę, szybkie wdrażanie Metallic MSP dla nowych klientów. Daje on możliwość korzystania z bezpiecznej i skalowalnej infrastruktury chmurowej z funkcjami zdalnego zarządzania i szybkiego uruchamiania systemu dla użytkowników za pomocą standardowej procedury czy interfejsów API. Partnerzy MSP mogą również oferować funkcjonalności Metallic, takie jak obsługa wielu aplikacji SaaS, ochronę backupową punktów końcowych i aplikacji w chmurze hybrydowej oraz wyjątkową elastyczność pamięci masowej Metallic SaaS Plus. Pozwala to na eliminację stosowania odrębnych rozwiązań punktowych i tworzenia kłopotliwych silosów danych.

 

„Partnerstwa, takie jak to między Metallic i SoftwareONE, pomagają przyspieszyć przyjęcie SaaS przez klientów, jednocześnie dając MSP większy wybór w zakresie zakupu i zarządzania DPaaS na dużą skalę” – powiedział Kevin Rhone, Senior Partnering Consultant w ESG. „Dostawcy usług dowolnej wielkości mogą bezpośrednio i szybko wykorzystywać rozwiązania Metallic dla swoich klientów bez rozszerzania infrastruktury. Mogą dzięki temu skrócić czas zwrotu z inwestycji, a także zredukować zarówno poziom kosztów jak i pracochłonną obsługę”.

 

Metallic współpracował z zespołem SoftwareONE Managed Services w celu zdefiniowania modelu, który umożliwia firmom typu MSP wybór trybu zaangażowania, który najlepiej im odpowiada. Niezależnie od tego, czy używa połączonych funkcji nowego portalu Metallic MSP i portalu Metallic Hub w celu zapewnienia użytkownikom wszystkich potrzebnych funkcji związanych z zarządzaniem, czy też tworzy niestandardowy interfejs udostępniający rozwiązania Metallic za pośrednictwem publicznego interfejsu API.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kwitowski@sigma.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »