Dom » Budownictwo

Somfy wspiera młodych robotyków - licealistów z Team RaByte

Somfy wspiera młodych robotyków - licealistów z Team RaByte
Zobacz więcej zdjęć »
Somfy Polska, dostawca automatyki domowej i rozwiązań smart home został partnerem Team RaByte. Producent wspiera udział zdolnej polskiej młodzieży w największym na świecie konkursie robotycznym - FIRST Robotics Competition.

FIRST Robotics Competition to konkurs dla młodzieży w wieku 15-18 lat z całego świata. Drużyny spotkają się w etapie eliminacyjnym w marcu w Stambule. Zespół, mając ograniczony z góry czas i budżet, ma za zadanie zaprojektować i stworzyć robota klasy przemysłowej, który zmierzy się w grach terenowych z robotami innych drużyn. W tym roku motywem przewodnim konkursu są Gwiezdne Wojny, a zadaniem graczy będzie zasilenie generatora osłon zabezpieczających First City przed deszczem meteorów. Zwycięzcy eliminacji w Turcji zakwalifikują się do ścisłego finału, który odbędzie się Stanach Zjednoczonych.

Team RyByte...
Wyzwania podjęła się trzydziestka uczniów ze stołecznych liceów (Czackiego, Staszica, Hoffmanowej, Zamoyskiego, Skłodowskiej-Curie, Mickiewicz i Sienkiewicza), a także z V LO w Bielsku-Białej oraz z Technikum Mechatronicznego nr 1 w Warszawie. Zespół stworzył markę Team RaByte i działa prężnie organizując m.in. pokazy i warsztaty robotyki dla dzieci. „Temat zadania konkursowego poznaliśmy w styczniu, w momencie rejestracji naszego udziału w konkursie. Dobrze wykorzystaliśmy ten czas - w laboratorium Politechniki Warszawskiej i pod nadzorem nauczycieli akademickich pracowaliśmy nad zadaniem konkursowym, tworząc stale udoskonalając naszego robota. Dajemy z siebie wszystko, szczególnie dlatego, że mamy świadomość z jak doświadczonymi zespołami będziemy rywalizować - mówi Jakub Maliszewski, szef drużyny, który od szóstej klasy szkoły podstawowej programuje własne układy elektroniczne i którego głównym obszarem zainteresowań są rozwiązania smart home.

...powered by Somfy
Somfy Polska z dumą zaangażowało się we współpracę ze zdolnymi robotykami, biorąc na siebie obowiązki wynikające z roli partnera drużyny Team RaByte. „Bardzo wierzymy w tę młodzież. Ich zaangażowanie, pasja, determinacja, umiejętności są naprawdę godne podziwu i warte wspierania w każdej formie. Ci młodzi ludzie pokazują jasno: teraźniejszość i przyszłość to rozwiązania technologiczne, tak w kwestii zastosowań na dużą skalę przemysłową, jak również w naszych domach, jako smart home. Team RaByte stawia na swoją przyszłość, a my stawiamy na Team RaByte. Jestem przekonany, że usłyszymy o nich wielokrotnie" - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska.

Przykład Team Rybyte to dowód, jak ogromny potencjał i jaką przyszłość ma przed sobą polska zdolna młodzież. Wygrana w konkursie tylko pomoże im spełnić marzenia,  80 mln dol. w puli nagród pozwoli na dalszy rozwój laboratorium i uruchomienie kolejnych projektów naukowych. Ważne jest również doświadczenie, które dzięki temu zdobędą młodzi naukowcy. Trzymamy kciuki za powodzenie...i niech moc będzie z Wami. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

magdalena.wozniak@theimagine.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »