Technologie » Komputery

Sony liderem w projektorach do kina domowego Full HD i 4K – podsumowanie sprzedaży w Polsce za 2014

Sony liderem w projektorach do kina domowego Full HD i 4K  – podsumowanie sprzedaży w Polsce za 2014
Zobacz więcej zdjęć »
Podsumowanie wyników sprzedaży za rok 2014 w zakresie projektorów klasy high-end do kina domowego powyżej 3000 $, przyniosło niekwestionowane zwycięstwo Sony z ponad 50% udziałem w rynku. Sony w Polsce jest liderem w tej kategorii drugi rok z rzędu

Jeszcze lepsze wyniki są w zakresie sprzedaży projektorów o podstawowej (ang. native) rozdzielczości 4K – tutaj Sony w Polsce ma 100% udział w rynku z trzykrotnym wzrostem sprzedaży rok do roku.
Dane opublikowała znana firma Futuresource Consulting zajmująca się m. in. badaniem wyników sprzedaży na światowych rynkach. 

 

Utrzymanie pozycji lidera to nie lada wyczyn. Rynek projektorów do kina domowego klasy high-end w cenie powyżej 3000 $ wzrósł w Polsce o 21% w stosunku do roku 2013. Sprzedaż Sony w tym segmencie rok do roku wzrosła o ponad 40% - dając w 2014r  ilościowy udział w rynku na poziomie 52,7%, zaś w ujęciu wartościowym 55,3%. Dla porównania w roku 2013 pozycję lidera Sony osiągnęło mając udziały: 45,3% w ujęciu ilościowym i 44,5% wartościowym.

Niezwykle budującym wnioskiem płynącym z podsumowania sprzedaży 2014 w segmencie kina domowego high-end jest to, że rynek dynamicznie rośnie, a Polacy nadal chętnie płacą za wysoką jakość. Fakt, że drugi rok z rzędu uzyskaliśmy pierwsze miejsce w wynikach sprzedaży dowodzi, że nie jest to wniosek przypadkowy.  – informuje Aleksandra Jasińska, Channel Account Manager z Sony Professional Presentation & Communication  – Niewątpliwie naszym najpopularniejszym projektorem jest bardzo udany model Sony VPL-HW55ES. Nie mogę jednak nie wspomnieć o natywnym 4K  nasza sprzedaż wzrosła trzykrotnie i dzięki projektorom Sony VPL-VW300ES i VPL-VW500ES mamy 100% udział w rynku.”

 

Firma Sony Professional dostarcza produkty, systemy i aplikacje do tworzenia, edycji i dystrybucji cyfrowych materiałów audiowizualnych o zwiększonej wartości dla firm oraz ich klientów. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w zakresie dostarczania innowacyjnych i wiodących na rynku produktów firma Professional Solutions Europe osiągnęła idealną pozycję, która umożliwia oferowanie klientom rozwiązań o wyjątkowej jakości i wartości. Dział Professional Services, stanowiący sekcję integracji systemów firmy Sony, oferuje klientom dostęp do fachowej wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanych specjalistów z całej Europy. Dzięki współpracy ze sprawdzonymi partnerami technologicznymi firma Professional Solutions Europe dostarcza całościowe rozwiązania, które zaspokajają potrzeby klientów oraz integrują oprogramowanie z systemami, umożliwiając osiągnięcie indywidualnych celów każdego przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć w witrynie www.pro.sony.eu

                                                                                  
Kontakt dla prasy: malgorzata.blachnio@indalo.pl

Tel. +48 509 047 721Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »