Kultura, sztuka » Kultura

Sony zaprasza na 15. Sopot Film Festival

Sony zaprasza na 15. Sopot Film Festival
Zobacz więcej zdjęć »
Wielkie święto kina będzie w Sopocie w dniach 11-19.07.2015 r. Do komunikacji podczas wydarzenia zostaną wykorzystane profesjonalne monitory Bravia, a w obsłudze pomogą starannie dobrane projektory marki Sony. program festiwalu: www.sff.pl

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sopocie to nie tylko pokazy filmowe, ale także wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania z twórcami, koncerty do kina niemego oraz działania filmowe w przestrzeni miejskiej. Dla najmłodszych widzów będzie specjalne pasmo filmowe dla dzieci.

„Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sopocie jest dla nas wydarzeniem bardzo ważnym. Wszystkie projektory zostały dobrane tak, aby  zapewniały najlepszą jakość obrazu, żywe i dobrze nasycone kolory oraz odpowiednią jasność. Nie jest to zadanie łatwe ponieważ częstokroć filmy będą wyświetlane w bardzo wymagających okolicznościach projekcyjnych. – informuje Dorota Wódka–Kot - Trade Marketing Manager East Corporate and Education Solutions, Sony Professional Europe  – Sopot po raz kolejny zdominuje kultura i sztuka, w wielu miejscach będzie można skorzystać z najróżniejszych atrakcji. Komunikacyjnie dużym ułatwieniem będą monitory Bravia, które znakomicie sprawdzają się w wyświetlaniu wszelkich informacji, a kontent można modyfikować w niezwykle sprawny i łatwy sposób.

Każdego roku w programie festiwalu znajdują się filmy nagradzane i wyświetlane na największych światowych wydarzeniach filmowych, takich jak: Cannes, Berlin, Wenecja, Rotterdam, San Sebastian, Sundance, Toronto czy Gdynia. Program podzielony jest na pasma, wśród których jednym z najważniejszych jest  „1-2″ czyli międzynarodowy konkurs filmów fabularnych skoncentrowany na promocji debiutów i drugich filmów twórców z całego świata. „World Shorts & Short Anima” to coroczny międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych.

W bieżącym roku festiwal otrzymał rekordową liczbę zgłoszeń: 2697 filmów krótko i pełnometrażowych z 98 państw całego świata, z czego do konkursu trafi około 20 krótkich i 10 pełnych metraży.

Wzorem lat ubiegłych, najlepsze tytuły kina autorskiego i ambitnego sezonu 2014/2015, oraz tytuły które nie znalazły się w dystrybucji kinowej w Polsce, zostaną zaprezentowane w trzech sekcjach: Spectrum 14/15, Spectrum DOC oraz Spectrum: Muzyka, Moda i Sztuka.

Sopot Film Festival co roku odbywa się równoległe w kilku miejscach kulturalnych Sopotu. W tym roku będą to: Multikino, Państwowa Galeria Sztuki, Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, plaża przy Teatrze na Plaży wraz z Klubem Atelier oraz klubo-galeria Trzy Siostry i Dwie Zmiany.

Projektory Sony

Już po raz kolejny Sony wspiera Sopot Film Festival  precyzyjnie dobraną do potrzeb lokalowych i plenerowych gamą projektorów. Obok zaawansowanych urządzeń instalacyjnych takich jak projektor VPL-FH500L o rozdzielczości WUXGA i jasności 7000 lumenów czy VPL-CW276 o rozdzielczości WXGA i jasności 5100 lumenów. Będą wykorzystywane projektory krótkoogniskowe, które zainstalowane w bliskiej odległości od ekranu zapewniają satysfakcjonujący obraz. Przykładem jest tu Sony VPL-SW225 czy VPL-SX630.

Podczas Festiwalu Filmowego w Sopocie wykorzystane zostaną również profesjonalne monitory Sony Bravia. Są one dedykowane do różnorodnych zastosowaniach i środowiskach, od prezentacji po rozwiązania Digital Signage. Wbudowana platforma HTML5: umożliwia tworzenie dynamicznych materiałów Digital Signage — obejmujących tekst, grafikę, materiały wideo, sygnały wideo transmitowane na żywo. Nie jest konieczny dodatkowy odtwarzacz sprzętowy: wystarczy monitor BRAVIA i dostęp do Internetu.

 

Firma Sony Professional dostarcza produkty, systemy i aplikacje do tworzenia, edycji i dystrybucji cyfrowych materiałów audiowizualnych o zwiększonej wartości dla firm oraz ich klientów. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w zakresie dostarczania innowacyjnych i wiodących na rynku produktów firma Professional Solutions Europe osiągnęła idealną pozycję, która umożliwia oferowanie klientom rozwiązań o wyjątkowej jakości i wartości. Dział Professional Services, stanowiący sekcję integracji systemów firmy Sony, oferuje klientom dostęp do fachowej wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanych specjalistów z całej Europy. Dzięki współpracy ze sprawdzonymi partnerami technologicznymi firma Professional Solutions Europe dostarcza całościowe rozwiązania, które zaspokajają potrzeby klientów oraz integrują oprogramowanie z systemami, umożliwiając osiągnięcie indywidualnych celów każdego przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć w witrynie www.pro.sony.eu

                                                                                                       
Kontakt dla prasy: malgorzata.blachnio@indalo.pl

Tel. +48 509 047 721

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »