Technologie » Komputery

Sophos na konferencji SEMAFOR

Joanna Wziątek-Ładosz omówi specyfikę uczenia maszynowego i EDR - Endpoint Detection & Response

14 i 15 marca 2019 roku na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się XII Forum Bezpieczeństwa i Audytu IT SEMAFOR. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję wysłuchać ponad 50 prelekcji z 4 ścieżek tematycznych: Audyt IT, Techniczne aspekty bezpieczeństwa, Zarządzanie bezpieczeństwem informacji i Gospodarka 4.0. W wystąpieniu „Bezpieczeństwo IT, które myśli – uczenie maszynowe i Endpoint Detection & Response (EDR)” Joanna Wziątek-Ładosz, Sales Engineer w Sophos poruszy techniczne aspekty bezpieczeństwa.

Konferencja SEMAFOR to wydarzenie dedykowane specjalistom z branży IT, którzy pragną zaktualizować swoją wiedzę, prześledzić inspirujące case studies i podzielić się swoimi doświadczeniami w gronie ekspertów. W poprzednich odsłonach spotkania brało udział ponad 500 uczestników z całej Polski oraz z zagranicy.

 

Joanna Wziątek-Ładosz, Sales Engineer w Sophos wystąpi na konferencji SEMAFOR z prelekcją „Bezpieczeństwo IT, które myśli – uczenie maszynowe i Endpoint Detection & Response (EDR)”. Prelegentka poruszy temat cyber-inteligencji: najnowszego globalnego trendu ułatwiającego wykrywanie i analizę nieznanych wcześniej ataków takich jak kiedyś ransomware WannaCry czy NotPetya. Ekspertka omówi także wykorzystywanie możliwości uczenia maszynowego w branży IT.

Cyberbezpieczeństwo gwałtownie się zmienia, korzystanie ze sztucznej inteligencji to już nie tylko marketing, ale rzeczywista konieczność. Narzędzia do ochrony stacji roboczych typu Endpoint Detection and Response działają w oparciu o uczenie maszynowe korzystające z metodologii Deep Learning i są w stanie w automatyczny sposób rozpoznać, zatrzymać oraz zaraportować ujawnione zagrożenie w czasie rzeczywistym. Podczas prezentacji omówię zagadnienia związane z uczeniem maszynowym – Deep Learning oraz praktyczne zastosowanie systemu EDR z analizą forensic – podkreśla Joanna Wziątek-Ładosz

 

Joanna Wziątek-Ładosz – bezpieczeństwem w sektorze IT zajmuje się ponad 10 lat. Od 2009 członek zespołu brytyjskiego producenta SOPHOS, aktualnie na stanowisku Sales Engineer, odpowiada za testy i projekty pilotażowe wdrożeń obejmujące rozwiązania bezpieczeństwa w chmurze, lokalne UTM, kryptograficzne i MDM w Polsce i w krajach Europy Wschodniej. Prowadzi regularne szkolenia i webinaria dla klientów końcowych i resellerów w kanale partnerskim. Specjalizuje się w bezpieczeństwie rozwiązań chmurowych – zarówno „security in the cloud”, jak i „of the cloud”. Zainteresowana procesami związanymi z cyberbezpieczeństwem, cyber-inteligencją i uczeniem maszynowym. Z wykształcenia magister inżynier informatyk, ukończyła studia doktoranckie z informatyki i podyplomowe na University of Maryland, USA z Cloud Security.

 

 

O Sophos:

Sophos jest liderem rozwiązań bezpieczeństwa IT nowej generacji z szerokim portfolio produktów do kompleksowej ochrony urządzeń końcowych, sieci, poczty i urządzeń mobilnych oraz narzędzi do szyfrowania. Producent oferuje unikalną koncepcję Synchronized Security, czyli pełną integrację i komunikację między poszczególnymi produktami.

Ponad 100 milionów klientów w ponad 150 krajach zaufało rozwiązaniom Sophos i wskazuje je jako najlepsze do ochrony przed złożonymi zagrożeniami i utratą danych. Produkty Sophos są dostępne za pośrednictwem globalnego kanału dystrybucji obejmującego 26 tysięcy partnerów. Sophos, z siedzibą w Oxford w Wielkiej Brytanii, jest notowany na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem „SOPH”. Więcej informacji  na www.sophos.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AZ_2018

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »