Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Spakuj na wakacje

Spakuj na wakacje
Zobacz więcej zdjęć »
Choć wakacje kojarzą się z beztroskim wypoczynkiem, warto zabrać ze sobą na wyjazd kilka leków, które zaoszczędzą nam stresu i szukania apteki w przypadku złapania przeziębienia.

Pogorszenie samopoczucia może przydarzyć się  w każdym klimacie – w Polsce powodem może być zmienna aura, w cieplejszych krajach czasem wystarczy zbyt mocno podkręcona klimatyzacja. 

Cerugrip – na objawy przeziębienia i grypy
Cerugrip to lek przeciw objawom przeziębienia i grypy, który zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. 
Paracetamol zwalcza bóle towarzyszące infekcjom, w tym bóle gardła, ból głowy, bóle mięśni oraz bóle kostno-stawowe, usuwa gorączkę i stan podgorączkowy.
Pseudoefedryna udrożnia nos, hamuje katar i ułatwia oddychanie, likwiduje obrzęk śluzówki.
Dekstrometorfan łagodzi męczący suchy kaszel.

Cerugrip działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i działa przeciwkaszlowo. Cerugrip jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych, młodzieży oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat. Wskazaniem do stosowania leku Cerugrip jest doraźne krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Cerugrip (lek OTC) jest dostępny w aptekach bez recepty, cena za opakowanie zawierające 20 tabletek wynosi 12 złotych. 

Cerutin – utrzymuje prawidłową odporność
Cerutin to preparat o skojarzonym działaniu rutozydu i witaminy C (jedna tabletka powlekana zawiera 100 mg kwasu askorbinowego i 25 mg rutozydu trójwodnego). Oba składniki zmniejszają przepuszczalność naczyń krwionośnych, wzmacniając ich ściany. Rutozyd przedłuża działanie witaminy C, opóźniając jej utlenianie. Cerutin jest skuteczny zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu wspomagającym przeziębień i grypy.

Cerutin (lek OTC) jest dostępny w aptekach bez recepty, w cenie 8,10 złotych za opakowanie zawierające 125 tabletek.

Atussan – na kaszel
Atussan to lek przeciwkaszlowy, którego substancją czynną jest cytrynian butamiratu,  stosowany w leczeniu kaszlu różnego pochodzenia. 

Atussan przynosi ulgę, wyraźnie hamując odruch kaszlu, ponieważ: 
- zmniejsza częstotliwość kaszlu,
- zmniejsza natężenie kaszlu,
- rozkurcza mięśniówkę oskrzeli,
- ułatwia oddychanie.

Syrop ma przyjemny smak i zapach owoców pomarańczy. Z łatwością zaakceptują go nawet mali pacjenci. Syrop można podawać dzieciom powyżej trzeciego roku życia i dorosłym.

Atussan (lek OTC) jest dostępny w aptekach bez recepty, w cenie około 13 złotych za opakowanie zawierające 150 ml syropu. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »