Motoryzacja » Moto Serwis

Specjalistyczne stacje diagnostyczne

Komercyjne jednostki badawcze na polskim rynku są stosunkowo nowa formą diagnostyki i badań pojazdów i maszyn.

Placówki takie mają ogromne znaczenie dla rozwoju przemysłu i maszyn potrzebnych do pracy w specjalistycznych przedsiębiorstwach i branżach, a to z kolei umożliwia rozwój i doskonalenie poszczególnych gałęzi przemysłu. Stacje diagnostyczne zajmujące się badaniem urządzeń, maszyn i pojazdów, są specjalistycznymi ośrodkami, które decydują o tym, czy dane urządzenia mogą zostać udostępnione i wprowadzone do użytku, w związku z czym na ich barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność. Prywatne stacje diagnostyczne muszą więc nie tylko posiadać specjalne akredytacje, ale również pomyślnie przechodzić wszelkie kontrole i audyty.

Jednostki badawcze tego typu ściśle współpracują również ze środowiskiem akademickim – tylko w ten sposób możliwy jest ich ciągły rozwój i doskonalenie. Badania jakie przeprowadzane są  w tego typu miejscach to najnowocześniejsze sposoby diagnostyki. Wśród nich znajdują się takie metody jak analiza modalna, analiza wytrzymałościowa czy Software testing. Do ich prowadzenie potrzebna jest nie tylko specjalistyczna wiedza i umiejętności, ale również – być może przede wszystkim, urządzenia pomiarowe o niesłychanej dokładności i wrażliwości. Urządzeniami służącymi do całościowej diagnostyki są między innymi: maszyna współrzędnościowa i termowizja Kraków.

Niebagatelne znaczenie dla stacji badawczych mają metody takie jak obliczenia mes, Obliczenia numeryczne czy Wyważanie Wentylatorów. Aby dane urządzenie, pojazd lub maszyna mogła trafić w ręce wykwalifikowanego pracownika musi również spełniać normy takie jak odpowiednie natężenie hałasu. W tym celu wykonuje się więc pomiary drgań http://www.rcc-nova.pl/ i pomiary hałasu. Bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort stosowania są najważniejszymi elementami jakich jakość się weryfikuje przed wdrożeniem do użytki i dalszej produkcji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »