Dom » Budownictwo

Spokój na urlopie - zabezpiecz dom przed kradzieżą

Spokój na urlopie - zabezpiecz dom przed kradzieżą
Zobacz więcej zdjęć »
Lato to czas wakacyjnych wyjazdów i odpoczynku poza domem. Niestety, nieobecność gospodarzy to wymarzona okazja dla włamywaczy. Jak ustrzec się przed splądrowaniem domu podczas urlopu? Kluczową rolę pełnią tu okna i drzwi.

Jak wynika z policyjnych statystyk, zdecydowanie największa liczba włamań do domów i mieszkań odbywa się przez okna oraz drzwi tarasowe i balkonowe. W sumie to ponad 77 proc. wszystkich włamań! Wybierając stolarkę okienną, warto więc zwrócić uwagę nie tylko na parametry enegrooszczędności, ale również na obecność i jakość zastosowanych rozwiązań antywłamaniowych. A tych firma MS więcej niż OKNA - lider wśród producentów stolarki okiennej, ma naprawdę wiele.

Pakiet bezpieczeństwa

Wśród proponowanych przez MS więcej niż OKNA rozwiązań antywłamaniowych, znajduje się standardowo oferowany pakiet bezpieczeństwa składający się z: niemieckich i austriackich obwiedniowych okuć (specjalnie skonfigurowanych pod kątem MS), trzech rygli antywyważeniowych oraz klamki z mechanizmem Secustic. Własne opracowania  powodują, że już standardowo wyposażone okno pomorskiego producenta będzie nie lada wyzwaniem dla włamywacza.

Jeśli jednak chcemy naprawdę beztrosko wypoczywać na urlopie - możemy pomyśleć o rozbudowaniu standardowej ochrony. W takim przypadku warto rozważyć następujące wyposażenie opcjonalne:

- dodatkowe rygle antywyważeniowe i klamki z kluczykiem,

- szyby i okucia w certyfikowanych klasach odporności RC1 i RC2, wg normy PN-EN 1627:2011 (obejmują one odpowiednio  minimum cztery lub siedem zaczepów  antywyważeniowych na skrzydło),

- zabezpieczenie przed rozwierceniem zamka zasuwnicy z hartowanej stali,

- klamka z kluczykiem oraz specjalna szyba antywłamaniowa P4

- kontaktrony, czyli zintegrowane z oknem czujniki wykrywające otwarcie okna, współpracujące z instalacją alarmową lub grzewczą (opracowane przez specjalistów MS więcej niż OKNA) - pozwalają one wyjść z domu pozostawiając okna w pozycji uchyłu. Ponadto eliminują obawę, że pozostawione w domu zwierzęta domowe wzbudzą alarm.

W niektórych modelach okien stosuje się   półzlicowane skrzydło, które skutecznie utrudnia włamanie uniemożliwiając wsunięcie narzędzia typu śrubokręt pomiędzy skrzydło i ramę, a przez to - wyważenie skrzydła.

Standardowo oferowane, wysokiej jakości stalowe wzmocnienie zamknięte, odpowiednio gęsto przykręcone do profili powoduje, że okno jest sztywne, co w połączeniu z ponadprzeciętną ilością rygli zwykłych i antywyważeniowych już na początku stawia wysoko poprzeczkę przed potencjalnym włamywaczem.

By utrudnić złodziejowi zadanie

Wybierając okucia warto pamiętać, że żadne okno, ani drzwi, nie jest stuprocentową gwarancją ochrony przed włamywaczem. Zdolny, doświadczony i wyposażony w odpowiednie narzędzia złodziej poradzi sobie z każdym rozwiązaniem. Pytanie tylko, jak dużo czasuwww.ms.pl

KONTAKT:

Profundo PR:
Katarzyna Stanik
tel. kom. 512 221 790
e-mail: k.stanik@profundo.pl

Dział marketingu MS:
Kinga Potocka
tel. kom. 606 393 802
e-mail: k.potocka@ms.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profundo PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »