Gospodarka » Bezpieczeństwo

Spółka Global Technical Group z portfela Abris Capital Partners przejmuje Lummetry.AI

Global Technical Group (GTS), rumuński producent oprogramowania dla branży ochrony, wspierany przez Abris Capital Partners, przejął Lummetry.AI, rumuńską spółkę zajmującą się sztuczną inteligencją.

Założona w 2007 roku spółka GTS zajmuje się dostarczaniem oprogramowania dla branży ochrony, obejmującego zaawansowane rozwiązania IoT (internet rzeczy), technologie budowlane, inżynierię, automatykę i optymalizację energetyczną, zarządzanie obiektami oraz utrzymanie techniczne. GTS jest jednym z największych graczy w swojej branży w Rumunii, a do grona jego klientów zaliczają się m.in. czołowe banki, spółki naftowe, centra handlowe, sklepy detaliczne oraz międzynarodowe firmy produkcyjne i dystrybucyjne.

Właścicielem GTS jest fundusz zarządzany przez Abris Capital Partners, lidera rynku funduszy private equity w Europie Środkowej. Abris zainwestował w spółkę w 2019 roku przyjmując strategię inwestycyjną opartą na przyspieszeniu procesu innowacji i międzynarodowej ekspansji firmy.

Adrian Stanculescu, Partner w Abris Capital Partners, komentuje: „Przejęcie Lummetry.AI to kolejny ważny krok w rozwoju GTS. W ciągu ostatnich pięciu lat spółka odnotowała imponujący wzrost w ujęciu CAGR na poziomie niemal 50%! Oczekujemy, że w ciągu kolejnych pięciu lat będzie nadal osiągać dwucyfrową dynamikę przychodów. Połączenie dwóch tak doświadczonych zespołów pomoże nam jeszcze lepiej udoskonalić naszą ofertę dla klientów oraz osiągnąć pozycję lidera rynku.”

Lummetry.AI oferuje rozwiązania działające jako „silniki” AI, które integrują się z istniejącymi narzędziami informatycznymi, infrastrukturą bezpieczeństwa i monitoringu video, przekształcając platformy w rozwiązania zdolne do automatycznego przetwarzania wielu strumieni wideo i dużych ilości danych. Spółka wzbogaci GTS o dodatkowe możliwości w zakresie rozwijania, wdrażania i utrzymania oprogramowania do zarządzania systemami bezpieczeństwa. Jednak dla transakcji kluczowy jest zespół dysponujący zaawansowaną wiedzą z zakresu sztucznej inteligencji (AI).

Mihai Stănescu, założyciel i Prezes Zarządu GTS, dodaje: „GTS wyróżnia się zdolnością do rozwoju i integracji różnych obszarów w sektorze IoT (internet rzeczy). W ciągu ostatnich dwóch lat, wraz z Lummetry.AI, przyspieszyliśmy integrację algorytmów AI we wszystkich obszarach naszej działalności. Przyniosło to ogromną korzyść klientom, którzy mogą korzystać z zaawansowanej technologii, nawet jeśli używane platformy nie były pierwotnie zaprojektowane do monitorowania za pomocą tak zaawansowanego oprogramowania. W ramach procesu budowania wartości firmy, Abris wspiera profesjonalizację działalności spółki, jednocześnie znacząco ją rozwijając we współpracy z naszą kadrą zarządzającą.”

Po przejęciu, GTS będzie kontynuował inwestycje w prace badawczo-rozwojowe spółki Lummetry.AI nad silnikami AI. Ponadto GTS przygotowuje się do uruchomienia nowej platformy oprogramowania do monitorowania i zarządzania systemami bezpieczeństwa, obejmującej zintegrowane moduły oparte na sztucznej inteligencji, takie jak naruszanie granic, liczenie osób, identyfikacja obecności osób, ingerencja w pracę kamer i detekcja tłumu. Spółka przygotowuje się również do ekspansji międzynarodowej, począwszy od 2022 roku.

Paweł Gieryński, Partner Zarządzający w Abris Capital Partners, podsumowuje: „Spółki portfelowe, które dzięki naszemu finansowaniu i wsparciu merytorycznemu mają szansę na skokowy wzrost oraz realizację ambitnych wizji, planów rozwojowych ich właścicieli i kadry zarządzającej, z lokalnych graczy przekształcają się w regionalnych czempionów. W czasie pandemii byliśmy świadkami przyspieszenia procesów digitalizacji i przechodzenia na usługi w chmurze w większości branż. Dlatego też jestem przekonany, że GTS jest na dobrej drodze, aby stać się wiodącym technologicznie integratorem zabezpieczeń i usług ochrony w Europie Środkowej. Cieszymy się, że będziemy mogli wspierać grupę w dalszym umacnianiu jej pozycji na rynku.”

 

 

Abris Capital Partners

Abris Capital Partners to niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, które inwestują w Europie Środkowej. Swoje środki powierzyło zarządzanym przez nią funduszom wielu międzynarodowych, prestiżowych inwestorów instytucjonalnych (fundacje uniwersyteckie, fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe, prywatne fundacje), a aktywa pod zarządem Abris Capital Partners to ponad 1,2 mld euro.

Fundusze Abris od ponad 10 lat inwestują w lokalne firmy średniej wielkości, o zdrowych fundamentach i dużym potencjale rozwoju. Wartość zaangażowania finansowego Abris w takie podmioty to najczęściej 30-70 mln euro, z nastawieniem na zakup większościowego udziału w spółce. Czas zaangażowania w inwestycję wynosi średnio od 3 do 5 lat. Firmy takie korzystają zarówno z wniesionego przez Abris kapitału, jak i z unikalnego doświadczenia jego zespołu w zarządzaniu strategicznym i operacyjnym.

Fundusze Abris zrealizowały w ciągu minionej dekady ponad 28 inwestycji w Polsce i w Europie Środkowej. Wśród spółek, które dynamicznie rozwinęły się pod ich skrzydłami w Polsce, znalazły się m.in. Siódemka, Novago, Masterlease oraz CARGOUNIT. Aktualnie prowadzone projekty inwestycyjne Abris w Polsce to między innymi Graal, Dot2Dot, Velvet Care, WDX oraz MatexLab.

 

 

GTS

GTS jest częścią GTS Global Technical Group – jednego z wiodących integratorów technologii i bezpieczeństwa w Rumunii, należącego do spółki zależnej funduszu zarządzanego przez Abris Capital Partners. Grupa składa się z dwóch pionów: Bezpieczeństwo Fizyczne i Ochrona (skupiający się głównie na oprogramowaniu) oraz Technologie Budowlane (z komponentem sprzętowym). Spółki wchodzące w skład pionu bezpieczeństwa fizycznego zapewniają klientom kompleksową obsługę, oferując szeroki zakres usług i wiedzy fachowej, od fazy rozwoju do zakończenia projektu, świadcząc usługi takie jak: projektowanie systemów, wdrożenie, utrzymanie, rozwijanie platformy oprogramowania i usługi monitoringu. Spółka GTS Global Intelligence jest znana z autorstwa CAVI Smart Monitoring i CAVI Share Alert – dwóch innowacyjnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa.

 

 

Lummetry.AI

Lummetry.AI jest rumuńską firmą zajmującą się sztuczną inteligencj (AI), która wykorzystuje Big Data oraz własne rozwiązania, pomagając firmom przy identyfikacji i kapitalizacji niewykorzystanych możliwości biznesowych. Spółka koncentruje się na ułatwianiu pracy z wiedzą poprzez wykorzystanie Big Data i Internetu Rzeczy (IoT) przy wsparciu modeli Machine Learning i Deep Learning. Opracowała m.in.: VAPOR, silnik analityki video, wykorzystujący istniejącą infrastrukturę video klientów; SEER, silnik analityki predykcyjnej oparty na Machine Learning i Deep Learning, który może być zintegrowany zarówno z systemami monitoringu video, jak i rozwiązaniami do predykcyjnego uzupełniania zapasów lub prognozowania sprzedaży; ALLAN, silnik do zautomatyzowanej analizy tekstu, dostępny również w języku rumuńskim.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SPECTATOR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »