Firma » Finanse

Spółka w raju podatkowym

Spółka w raju podatkowym
Zobacz więcej zdjęć »
Dla wielu biznesmenów podatek w Polsce jest zbyt wysoki, mimo, że w porównaniu do innych europejskich krajów nie jest on bardzo duży.

Do rejestracji firmy wybierają oni "raje podatkowe”, czyli: Luksemburg, Kajmany, Antyle Holenderskie czy do niedawna Cypr, tylko, dlatego, żeby płacić mniejsze podatki lub nie płacić ich w ogóle.

Raje podatkowe możemy podzielić na trzy grupy:

Do pierwszej z nich należą państwa, które zawarły z Polską porozumienia o unikaniu podwójnego opodatkowania (obecnie jest ich 89), a mają korzystne stawki podatkowe i interesujące otoczenie biznesowe. Do takich krajów należy między innymi Luksemburg. Kolejna grupa to kraje z interesującymi ulgami podatkowymi. Do ostatniej należą Seszele, Wyspy Cooka czy stan Delaware w USA, gdzie można szybko zarejestrować firmę bez płacenia podatków.

Jak założyć taką firmę? Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów można znaleźć listę państw, z którymi Polska zawarła porozumienie. Nie ma, więc problemu, żeby zarejestrować firmę. Jeśli chcesz działać legalnie bez płacenia podatków musisz wystąpić o zgodę do Narodowego Banku Polskiego. Jednak ten wydaję ową zgodę bardzo rzadko.

Istotne jest by firma była umiejscowiona w państwie o stabilnej sytuacji gospodarczej. Spółki(więcej informacji znajdziesz tutaj ) chętnie są rejestrowane w stanie Delaware w USA. Nieprzypadkowo działa tam około 900 tysięcy spółek. Sam proces rejestracji firmy w nie jest skomplikowany, o ile korzysta się z wyspecjalizowanych w tego typu praktykach kancelarii. Istnieje również całkiem duża grupa biznesmenów, którzy uważają, że płacenie podatków w Polsce jest postawą patriotyczną.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

redaktornia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »