Rozrywka i wypoczynek » Sport

Sporty zimowe – ranking najpopularniejszych produktów

Osoby, które każde ferie zimowe spędzają na stoku, już z pewnością mają dokładnie zaplanowany tegoroczny wyjazd. Przygotowania to nie tylko wybór miejsca i rezerwacja noclegów, ale przede wszystkim sprawdzenie, w jakiej kondycji jest nasz sprzęt sportowy.

Dla tych, którzy jeszcze przed wyjazdem planują zakupić nowe narty, snowboard, czy buty, specjaliści z Okazje.info przygotowali ranking najpopularniejszych produktów.

Sprzęt narciarski, czy snowboardowy wymieniamy z reguły raz na kilka lat. Nie jest to mały wydatek, dlatego chcemy, aby nasz zakup był w 100% trafiony. Z tego względu, przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto sprawdzić, jaki sprzęt jest aktualnie najpopularniejszy i na podstawie takiego rankingu stworzyć własny, który z pewnością ułatwi nam podjęcie decyzji.

Narty

Kupując narty pamiętajmy, aby dobrać odpowiedni rodzaj sprzętu do naszych umiejętności. Zaczynając naukę jazdy na sprzęcie dla profesjonalistów wcale nie będzie nam łatwiej, wręcz przeciwnie – jazda może okazać się niebezpieczna i spowodować poważny wypadek. Narty przeznaczone dla osób początkujących to modele typu Easy Carver oraz Allround, bardziej zaawansowanym poleca się z kolei typ All Mountain. Narty dla prawdziwych profesjonalistów to na przykład te typu Race.

Dobierając długość nart pamiętajmy, że zależy ona głównie od wzrostu narciarza, jego wagi oraz umiejętności, ale zawsze w kontekście typu nart, które chcemy nabyć. Jeśli jesteśmy początkującymi narciarzami i wybraliśmy narty z kategorii All Mountain lub Allround, czyli narty uniwersalne, powinny one być krótsze o 10 do 20 centymetrów od naszego wzrostu. Im większe umiejętności, tym narty mogą być dłuższe – od tego czynnika zależy bowiem szybkość nabierania dużej prędkości. Podobny sposób obliczania długości nart stosuje się zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

W serwisie Okazje.info trzy najpopularniejsze obecnie modele nart to:

 • Blizzard Magnum Cross IQ - narty, które osiągają sportowy charakter dla kategorii wagowej 75 kg, dla większego przedziału wagowego jest to kategoria turystyczno-sportowa, cena: 999 zł;
 • Fischer Progressor 800 Black Rocker - sprzęt dla narciarzy, którzy kochają prędkość, ale jednocześnie nie pogardzą relaksującą jazdą. Narty zawierają nową technologię On Piste ROCKER oraz system Dual Radius, cena: 1059 zł;
 • Atomic RacePERFORMER FIBER RED ETL, które zaprojektowano z myślą o umożliwieniu jak najszybszego progresu mniej zaawansowanym narciarzom, cena: 749 zł;

 Snowboard

Podczas wyboru deski snowboardowej, podobnie jak nart, bardzo ważny jest stopień zaawansowania naszych umiejętności. Dla początkujących różnica jakościowa między deską profesjonalną a tą z niższej półki nie będzie odczuwalna, z kolei różnica w cenie jest z reguły bardzo znacząca.  

Różne deski przeznaczone są nie tylko do różnych umiejętności użytkowników, ale i do różnych stylów jazdy. Początkujący snowboardziści powinni wybierać deski, na których uda im się wypróbować wszystkie style i wybrać swój ulubiony. Do tego typu należą deski typu All-Mountain.

Ważną kwestią przy wyborze deski snowboardowej jest oczywiście jej długość. Dopasowujemy ją przede wszystkim do wzrostu i wagi, a także stylu jazdy, jaki preferujemy. Krótkie deski idealne sprawdzają się w jeździe freestylowej, deski średniej długości nadają się dla zwolenników każdego stylu jazdy i są dobre zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników, a deski długie to doskonały sprzęt dla freeride'owców. Na koniec pamiętajmy, że istotna jest także szerokość deski, którą najłatwiej dobierać podług rozmiaru buta.

W serwisie Okazje.info trzy najpopularniejsze obecnie deski snowboardowe to:

 • True Camba Head - deska, która świetnie sprawdza się na początku przygody ze snowboardem, umożliwiając szybkie opanowanie poprawnej technicznie, efektownej i wydajnej jazdy.  cena: 499,99 zł;
 • Burton Feather 2015 - model , który pozwala dobrze się bawić i jednocześnie rozwijać swoje umiejętności, daje niesamowitą swobodę i jak sama nazwa wskazuje nie wymaga zbyt wiele wysiłku, cena: 741 zł;
 • Rossignol Tesla 2012 - krótsza wersja Tricksticka, z cieńszym i bardziej miękkim rdzeniem, zapewniającym "przyjazną" jazdę, cena: 549 zł.

Buty

Osoby uprawiające sporty zimowe muszą pamiętać, że komfort jazdy w bardzo dużym stopniu zależy od butów. To sprzęt, który podobnie jak deski, należy dopasować do wieku, wzrostu, wagi i umiejętności użytkownika. Od tego zależy stopień wygody, który będziemy odczuwać podczas ich noszenia. Nie zaleca się kupowania butów używanych – w takiej sytuacji lepiej je po prostu wypożyczyć. Nowe buty dopasowują się do naszych stóp, zapewniając, dzięki temu najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

W serwisie Okazje.info trzy najpopularniejsze obecnie modele butów narciarskich to:

 • HEADADAPTEDGE 90 2015 CZARNY|ŻÓŁTY - profesjonalne buty narciarskie przeznaczone dla średniozaawansowanych narciarzy, cena: 699 zł,
 • Axium X 50 r. 28,5 13/14 ROSSIGNOL - buty typu all-mountain przeznaczone dla początkujących narciarzy, cena: 389,90 zł;
 • NORDICA CRUISE 85W - optymalny wybór dla początkujących i średnio zaawansowanych kobiet, które poszukują komfortowych butów narciarskich oferujących technologię i osiągi, które pozwolą im przejść na kolejny poziom zaawansowania, cena: 429 zł.

W serwisie Okazje.info trzy najpopularniejsze obecnie modele butów snowboardowych to:

 • Northwave Grace Black 2013 - buty z unikalnym systemem szybkiego sznurowania, który sprawia, że możemy cieszyć się jazdą w każdych warunkach, bez obawy o utratę cennego czasu, cena: 329 zł;
 • Raven Stella 2013 - buty snowboardowe firmy Raven wyprodukowane w renomowanej fabryce firmy Nidecker, cena: 299 zł;
 • BURTON COCO BLK/WHT - damskie, klasycznie sznurowane buty, cena: 265,91 zł.

 Na koniec pamiętajmy, że zarówno w przypadku nart, jak i snowboardu nasze bezpieczeństwo zależy nie tylko od desek i butów, ale także od wiązań, które w momencie gwałtownego i silnego upadku, powinny automatycznie się wypiąć, zapobiegając w ten sposób złamaniu nogi. Dobry jakościowo oraz odpowiednio dopasowany sprzęt to połowa sukcesu jeżeli chodzi o naukę jazdy na nartach i snowboardzie. To także bardzo ważna kwestia w przypadku osób, które sporty zimowe pokochali już dawno. Dzięki trafnym wyborom szaleństwo na stoku będzie nie tylko przyjemne, ale i bezpieczne. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »