Firma » Biznes

Spory gospodarcze

Spory gospodarcze
Zobacz więcej zdjęć »
Każda kancelaria procesowa, na co dzień spotyka się z sporami gospodarczymi. Gdy kancelaria przystępuje do prowadzenia sporu, który ma charakter gospodarczy na pierwszym miejscu musi dokładnie zapoznać się z specyfiką branży i ukierunkowaniami biznesowymi ich klientów.

 

Spory gospodarcze obejmują: spory o zapłatę, spory związane z niewykonaniem umów (także z ich nieodpowiednim wykonaniem), spory dotyczące realizacji umów, spory odszkodowawcze oraz spory o realizację zabezpieczeń. Jak możemy od razu zauważyć spraw, które wchodzą w skład sporów gospodarczych ( więcej informacji tutaj )  jest dość dużo. Poniżej przedstawiamy specyfikację poszczególnych rodzajów sporów.

Spory o zapłatę obejmują rozliczenie z wykonania zobowiązań umownych, kar umownych, zwrot świadczeń, które zostały nienależnie wypłacone, postępowania egzekucyjne jak i poszukiwanie majątku dłużników. Natomiast spory związane z niewykonaniem bądź nienależytym wykonaniem umów dotyczą umów sprzedaży, umów zlecenia, umów o świadczenie usług, umów o dzieło, roboty budowlane, najmu, a nawet dzierżawy i leasingu. Jeśli natomiast chodzi o spory, które dotyczą realizacji umów to na samym początku należy ocenić zdolność do zawarcia kontraktu handlowego. Spory odszkodowawcze dotyczą przede wszystkim napraw szkód, które zostały wyrządzone na etapie prowadzenia negocjacji lub szkód, które powstały w momencie nienależytego wykonania określonej pracy. Ostatnim rodzajem sporów gospodarczych są spory o realizację zabezpieczeń. Są to przede wszystkim zobowiązania umowne jak np., oświadczeń o poddaniu się egzekucji wynikającej z aktów notarialnych czy też umów przelewu wierzytelności na zabezpieczenie itp.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

publ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »