Firma » Finanse

Sposób na tanie oryginalne oprogramowanie dla firmy

Sposób na tanie oryginalne oprogramowanie dla firmy
Zobacz więcej zdjęć »
Prowadzenie firmy zawsze oznacza spore wydatki. Istnieją jednak rozwiązania, dzięki którym właściciele przedsiębiorstw mogą nieco zaoszczędzić. Jednym z nich jest możliwość odsprzedaży niewykorzystanego przez firmę oprogramowania lub nabycia oprogramowania używanego.

- Wiele firm nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, ile oszczędności mogą znaleźć, dzięki odsprzedaży niewykorzystywanego oprogramowania - mówi newsrm.tv Marcin Maruta, kancelaria MARUTA WACHTA SP.J - Sporą optymalizację można również uzyskać, dzięki zakupom używanego oprogramowania.

Ekspert podkreśla, że takie działanie jest w pełni legalne i spełnia wymogi Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Co istotne, daje ono korzyści finansowe zarówno stronie kupującej, jak i sprzedającej.

Jednym ze scenariuszy jest sytuacja, w której posiadamy zbędne, niewykorzystywane licencje, ponieważ migrujemy do rozwiązań chmurowych takich, jak na przykład Office 365. Wówczas poprzednio podpisany kontrakt staje się nadmiarowy i gotowy do odsprzedaży - mówi Stefan Buschkühler, Sales Director International Business w ReLicence AG - Innym scenariuszem jest sytuacja, w której chcą Państwo kupić używane oprogramowanie, licencje grupowe.

Stefan Buschkühler podkreśla, że oszczędności związane z kupnem używanego oprogramowania wynoszą 30-40% kosztów licencji grupowych. - W przybliżeniu możemy przyjąć, że rynek na używane oprogramowanie Microsoft w Europie wynosi około 10 miliardów euro. Oczywiście trzeba odliczyć pewne kwoty, ponieważ rzeczywisty i praktyczny rynek second hand software wynosi około 1 miliarda euro rocznie na używane oprogramowanie dla firm - dodaje Stefan Buschkühler, Sales Director International Business w ReLicence AG.

Wypowiedź: Marcin Maruta, kancelaria MARUTA WACHTA SP.J., Stefan Buschkühler, Sales Director International Business w ReLicence AG.

Źródło: Newsrm.TVRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Anna Kołakowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »