Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Sposób na zdrowe ciało

Coraz częściej zdarza się nam przesiadywać w pracy za biurkiem. Siedzący charakter większości pracy odbija się na naszym zdrowiu. Zaczynają nas boleć stawy i kręgosłup. Często dzieje się tak za sprawą źle dobranych parametrów siedziska i biurka.

Często też nie przestrzegamy podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa pracy.

Wielogodzinna praca za biurkiem osłabia naszą kondycję fizyczną i powoduje, że nasze ciało „siada”. Odczuwamy bóle pleców, szyi. Jak przeciwdziałać tego typu sytuacjom? Świetnym sposobem na ten problem wydaje się być zastosowanie specjalistycznego sprzętu w postaci np. casada fotele. Casada fotele to fotele z najwyższej półki. Są to fotele masujące przeznaczone do biura. Takie fotele wyposażone są w specjalne głowice, które zadbają o nasze plecy i przywrócą nas z powrotem „do życia”. Dzięki zastosowaniu foteli masujących w przeciągu kilku minut pojawi się odprężenie, ukojenie, co więcej taki fotel daje nowe siły na kolejne wyzwania. Dużym atutem takich modeli jest ich klasyczny wygląd. Dzięki temu, że urządzenie to pracuje niezwykle cicho nikomu nie będziemy przeszkadzać.

Stosowanie foteli masujących to świetny pomysł dla wszystkich tych, którzy muszą pracować wiele godzin przed biurkiem. Praca biurowa choć uznawana jest za łatwą i przyjazną może powodować wiele schorzeń, przede wszystkim związanych z postawą, w tym z kręgosłupem. Jeśli pracujemy wiele godzin na siedząco konieczne jest uprawianie aktywnego życia poza pracą. Zaleca się aktywne spędzanie wolnego czasu np. jazdę na rowerze czy intensywne spacery. Brak jakiegokolwiek ruchu może doprowadzić do szybkiego przybrania na wadze i pogorszeniu się kondycji. Dbajmy o nasze ciało.

Praca jest bardzo istotnym elementem nasze życia. Zadbajmy o to, by w pracy mieć dobrze dobrane krzesła czy fotele, które zapewnią nam komfort i wygodę podczas wykonywania codziennych obowiązków.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »