Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Sposób na zimową aktywność – sport i rekreacja w Aquaparku Granit w Strzelinie

Sposób na zimową aktywność – sport i rekreacja w Aquaparku Granit w Strzelinie
Zobacz więcej zdjęć »
W chłodne dni większość z nas spędza czas leniuchując w domu, usprawiedliwiając brak aktywności fizycznej ujemnymi temperaturami panującym na zewnątrz. Tymczasem, chcąc uprawiać sport zimą, wcale nie musimy być zależni od aury pogodowej.

Regularne wizyty na basenie dadzą nam możliwość utrzymania kondycji, nawet podczas najzimniejszej pory roku. Aquapark Granit w Strzelinie przygotował na zimowy sezon specjalne atrakcje i zniżki, dzięki czemu będziemy mogli z korzyścią dla zdrowia, aktywnie i przyjemnie wykorzystać wolny czas.

Jak ryba w wodzie

Jedną z najbardziej korzystnych form aktywności ruchowej, a do tego dostępną niemal dla każdego, o każdej porze roku jest pływanie. Jest ono idealnym rozwiązaniem dla zdrowia i relaksu, wspomagającym rozwój fizyczny dzieci, jak również usprawniającym kondycję osób starszych. Obecnie w Aquaparku Granit organizowane są kursy nauki i doskonalenia pływania dla niemowląt, dzieci oraz dorosłych. Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy pływania, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwają wykwalifikowani ratownicy. Forma i metody prowadzenia zajęć dostosowane są do indywidualnych predyspozycji uczestników kursu. Dzięki temu, pod czujnym okiem instruktorów każdy, stawiający pierwsze kroki w wodzie, będzie mógł rozwinąć swoje umiejętności i poprawić technikę pływania.

Dla amatorów wodnych wrażeń

Od niedawna w Aquaparku Granit dostępne są także kursy nurkowania, dla 3 grup wiekowych: Kurs Scuba Rangers (8-10 lat), Junior Open Water Diver (11-15 lat), oraz Open Water Diver (od 16 lat + dorośli). Zajęcia prowadzi licencjonowany płetwonurek Maciej Lenartowicz. Podczas kursu uczestnicy zdobywają teoretyczną i praktyczną wiedzę, z zakresu obsługi sprzętu, jego działania oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa pod wodą. Kurs kończy się praktycznym egzaminem na otwartych wodach i uzyskaniem międzynarodowej licencji federacji SSI, rozpoznawalnej na całym świecie. Aby zachęcić do uczestnictwa w tych nietypowych zajęciach, Aquapark kilkakrotnie organizował specjalne, pokazowe lekcje nurkowania, podczas których wszyscy miłośnicy ekstremalnych wrażeń mogli przetestować sprzęt, poznać tajniki tego podwodnego sportu i zapisać się na zajęcia.

Dla kondycji i urody

Aquapark Granit posiada ciekawe propozycje i rozwiązania również dla osób, które nie potrafią pływać, lub odczuwają lęk przed głęboką wodą. Jacuzzi, sauny, hydromasaże, to tylko część oferty, jaka czeka na nas w Strzelinie. Na hali basenowej mamy też możliwość ukształtować swoje ciało i poprawić kondycję, poprzez ćwiczenia w wodzie. Chcąc zachować szczupłą figurę, warto zapisać się na zajęcia Aqua Aerobiku, który jest o wiele bardziej skuteczniejszy od zwykłego aerobiku. Trening w wodzie jest bardziej efektywny, ze względu na opór wody. Nasze ciało jest poddawane nieustannemu masażowi, co przyśpiesza proces eliminacji tkanki tłuszczowej, a przy regularnych ćwiczeniach następuje zauważalna poprawa sylwetki. Jedna 45 minutowa kuracja pozwoli spalić nawet 500 kalorii. Podczas takich zajęć nie odczuwa się wysiłku, pomimo że mięśnie pracują bardzo intensywnie. Poprzez siłę wyporu ciało wydaje się o wiele lżejsze i dzięki temu nie powoduje przeciążenia stawów. Dlatego, Aqua Aerobik polecany jest również osobom starszym, z dolegliwościami układu kostno- stawowego. Zajęcia w Aquaparku Granit prowadzone są przez wykwalifikowanego instruktora, dwa razy w tygodniu, w godzinach wieczornych. Dzięki temu każdy może opracować swój własny plan zajęć, niekolidujący z codziennymi obowiązkami.

Dzięki wizytom na basenie możemy zachować dobre zdrowie o każdej porze roku, a także poprawić sobie nastrój i na wiosnę cieszyć się nienaganną sylwetką. Warto więc, już dziś zwrócić uwagę na sportowe i rekreacyjne możliwości, jakie oferuje nam Aquapark Granit.

Oferta Aquaparku Granit:
Kursy nauki i doskonalenia pływania:
-Zajęcia w wodzie dla najmłodszych (od 3go miesiąca do 4 lat)
-Zajęcia nauki pływania dla dzieci w wieku 5-11 lat.
-Zajęcia nauki i doskonalenia pływania dla dzieci w wieku 12-18 lat.

Kursy nurkowania:
-Kurs Scuba Rangers (8-10 lat)
-Junior Open Water Diver (11-15 lat)
-Open Water Diver (od 16 lat + dorośli)

Aqua aerobik

- wtorki i czwartki, godz. 19.00- 19.45, zajęcia prowadzi Jerzy Put

Cennik, promocje i grafiki zajęć dostępne na stronie internetowej: www.aquaparkstrzelin.pl, telefonicznie: 71-79-02-630 lub na miejscu, w kasie Aquaparku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

raven communication

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »