Motoryzacja » Samochody

Sposób Volvo na ograniczenie kosztów projektowania nowych samochodów

Sposób Volvo na ograniczenie kosztów projektowania nowych samochodów
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo w ciągu ostatnich lat znacząco zwiększyło przychody i zmniejszyło wydatki na rozwój nowych modeli. Wszystko dzięki nowej filozofii projektowania samochodów.


Podstawową zasadą było zmniejszenie złożoności. Najważniejszą zmianą było stworzenie modułowej skalowalnej platformy SPA, która najpierw posłużyła za podstawę nowego Volvo XC90, a następnie na jej bazie powstały też modele S90, V90 i mniejsze XC60. Ta sama platforma będzie też bazą dla pozostałych modeli serii 60.

Drugą kluczową zmianą było ograniczenieoferty do czterocylidrowych silników. Coś, czego nie zrobiła jeszcze żadna inna markasegmentu premium. Przy czytm Volvo zachowało szeroki wachlarz opcj. Najmocniejsza wersja napędowa to hybryda o mocy ponad 400 KM.

Prowadzony przez Petera Mertensa (który ostatnio odszedł do Audi) oddział zajmujący się rozwojem posiada mniejszy budżet niż w przypadku innych producentów segmentu premium, a mimo to Volvo w ciągu ostatnich lat wypuściło na rynek sporo nowych modeli i cały czas dalej pracuje nad oświeżeniem swojej gamy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »